Kreş kırtasiye ücreti ile ilgili

Aysegul_ soruyor: 4

Oğlumu haftada 3 yarım gün kreşe gönderiyorum mayıs ayından beri. bu sene eylül ayında kayıt için evraklar istemişler, bir de yıl boyu için 150 tl kırtasiye masrafı adı altında para.
5 tam gün kreşe gidenlerden de bu kadar istiyorlarsa benden daha az istemeleri gerekmez mi? sonuçta çok az duruyor orada 3/10 gibi bir oranda duruyor kreşte. onlara sormadan önce buraya bir sorayım dedim. 
Yarım gün gönderen arkadaşlar nasıl yapıyorsunuz? nasıl olması gerekir acaba?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


opposition

Taze örnek; benimkiler de yarım gün gdiyor, kreş listeyi bize verdi, ben aldım, iki çocuk için 100 tl civarı tuttu, bilginiz olsun :)
kitap da seçmişler onun ücreti ayrı tabi


dilekdeniz

bizde bugün öğrendik yaklaşık 1 ay önce kreşe başladık 5 yarım gün gidiyoruz 205 lira yıllık kırtasiye ücreti istediler 500 lira verende varmış bana göre çok fazla bu rakamlar...


Dilek2012

Biz de 5 yarım için (tam da aynıydı) 500 TL ödemiştik. Daha önce kırtasiye demelerine rağmen öderken kreşin sahibi kayıt ücreti deyince olayı anladım. Neyseki birinci ayın sonunda başka nedenlerden bıraktık ve 500 Tl yi geri ödediler. Kullandıkları kırtasiye malzemeleri o kadar kalitesizdi ki benim söylememe gerek kalmadan sınıf öğretmenlerinin çöpe attığını kaç defa gördüm. Sizden para değil de malzeme istemeleri en doğrusu bence, çünkü kimse çocuğuna zaralı birşey almaz. 


ilkfilizanaokulu

Merhaba, bir anaokulu sahibi olarak size yardimci olmak isterim. Biz yillik 250 tl aliyoruz . Aya vurdugunuz zaman ( akademik calusma takvimine gore 9 ay ama son bir ay daha cok bedensel aktivite olarak dusunursenuz dolu dolu 8 ay) 30 tl gibi bir rakam ediyor. Biz, cocuk farzedelim aralikta basladiysa geri kalan aylar icin ucreti aliyoruz. Fazlasiyla gorsel etkinliklerimiz oluyor ama bize 250 tl yetiyor. Yetmiyecek gibi olursada veluden ayrica bir talepte bulunmuyoruz. Kurum kendi karsiliyor. Kitap ucretleri tabiki bu rakamin disinda. Haftada 3 gun gelen cocugun kirtasiye bedeli ise 30 tl degil de 20 tl aylik olarak hesaplaniyor. Yardimci olabildiysem eger... Sevgiler
Cevaplamak için Üye ol