(melatonin için)bebeklerinizi karanlıktamı uyutuyorsunuz??

shantaram soruyor: 2

demin sorularda gezerken denk geldim melatonin hormonu karanlıkta salgılanır ve bebeğin gelişimi için gerklidir falan filan vs vs.
ben bebişimle aynı odada uyuyorum hatta gece uyanmaları saat başına çıktığı için yatağada alıyorum artık.bebek olduğundan beri gece lambasıyla uyuyoruz.çünki mızırdandığında yada ağladığında ya da emzirirken yüzünü görmem lazım.belki müdahele edicem, belki hiç ellemiycem ya da nasıl emdiğini görmek istiyorum.yani nasıl tamamen karanlıkta uyuycaz.solgun kırmızı ışıkta olur yazıyo bazı sitelerde.ama ışık olunca melatonin hormonunun salgılanması durur deniyor birde.nasıl yapmalı??sizler karanlıktamı uyuyor yada uyutuyorsunuz bebişleri??

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


kuzum

Atlamışım. Büyüme hormonu uzmanı diyerek o kendisi dalga geçiyor başta. 


Damla

Diskotekte sızabilir çocuk yaşına,ne kadar yorulduğuna ve alışkanlıklarına bağlı olarak. Bu demek değil ki bu uyku o çocuğa karanlıkta yatağında sessizlikte verdiği dinlenmeyi verecek. Ben başkalarının yorumundan etkilenmedim. Farklı konularda konuşmalarından yapılan alıntılarda bende doktor görüşü değil kişisel görüş ya da hayat tecrübesi hissi uyandırıyor.  Kaynaklarını verse keşke güvenilirliğini sorgulama, başka araştırma ile çürütme imkanı olur okuyanın. Siz doktor olarak yarar görmüşsünüz kendisinden elbette doktorluğuna saygı duyarsınız ben burada alıntıladığınız yorum için yazıyorum.
Cevaplamak için Üye ol