Kış mevsiminde yüzme

akasya2213 soruyor: 2

Herkese merhaba

Oğlumun okulunda haftada 1 gün 1 saat olmak üzere yüzme dersi var. Her hafta o gün geldiğinde beni bir stres basıyor anlatamam. Yüzme dersinden sonraki tenefüslerde bahçeye çıkıp oynuyorlar.  Zaten kış mevsimi sık hastalanıyoruz bir de üstüne ekstra durumlar çıkınca (zorunlu yüzme dersi gibi ) çok geriliyorum. Acaba fazla mi abartıyorum?? Yoksa haklı mıyım ?? Bu ders zorunlu olduğu için katılmamak ancak doktor raporu ile mümkün.  Ama çocuğumun adına böyle bir karar almak acaba doğru mu? Kış mevsiminde yüzme deneyimi olanların fikirlerine ihtiyacım var.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


iven

Biz her sene Eylül ayında başlıyoruz ve tüm sezon yaza kadar devam ediyoruz yüzmeye. Tabi biraz daha dikkatli olmak lazım yaz mevsimi gibi değil, özellikle kız çocuklarıın saçları uzun olduğu için çok çok iyi kurutulması gerekiyor. Saçını iyi kurutup Soğuk havalarda da dışarı çıkar çıkmaz şapka giyerse iyi olur nacizane düşüncem. Biz defalarca ortakulak rahatsızlığı geçirmemize rağmen hala devam ediyoruz :)))


akasya2213

Merhaba iven yanıt için teşekkür ederim. Kız çocuklar erkek çocuklara göre öz bakım konusunda daha gelişmiş oluyorlar mı bilmiyorum ama benim oğlum pek dikkat etmiyor. Saçını iyi kuruttuğundan ve şapka taktığından pek emin değilim. sürekli tembihlememe rağmen....

Bazen bazı konularda çok konuşmak da anne çocuk ilişkisini yıpratıyor. Sanırım bu ders bunun için de gerginleştirdi beni. 

Her hafta aynı stresi yaşıyorum bakalım ne olacakCevaplamak için Üye ol