Aşıdan sonra 37,4 ateş normal midir? calpol vermeli miyim?

Asyadan1Ezgi soruyor: 7

Dün kızıma 4.ay aşılarını yaptırdık. Dün huzursuzluğu ve biraz ateşi oldu bir kez gündüz bir kez gece calpol verdik gece ve sabah gayet huzurluydu halende öyle ama birkaç saattir ateşi var ölçtüm 37,4. ne yapmalıyım sizce?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ema

Bence takip edin boş yere ateş düşürücü vermeyin derim.38 İ geçmeyen ateşe doktorlar müdahale etmeyin diyor.


Asyadan1Ezgi

teşekkür ederim arkadaşlar.şimdi 37.1e düştü zaten.. banyosunu yaptı uyuttum rahatladım bende:)


Kayla

37.4 ates degildir.ancak atesin endikasyonlari dusunuldugu zaman farkli sonuclara yol acabilecegi icinl cok ciddi bir konudur.o nedenle konu ile ilgili tecrubesi olan annelerden ziyade pediatristinizle gorusun,soz konusu olan kucuk bir bebegin atesi..hepimiz yasadik,yasiyoruz bu durumu ama ozellikle ilac verecekseniz dokktorunuzla teyitlesin. size ilac verin deriz, vermeyin deriz ve sorumluluk almis gibi oluruz ..en iyisini pediatrist bilir:)


Asyadan1Ezgi

@kalya çok haklısın ama ben sadece fikir almak istedim zaten.. bende vermeyi düşünmüyordum zaten 38e çıksaydı doktora götürecektim ilac vermeyi bırak.. zaten huzursuzluğu yoktu oyüzden rahattım.. çok şükür düşüyor zaten:)


Kayla

iyi haberinize cok sevindim:) bol sivi verin,anne sutu aliyorsa bol bol alsin. eklemlerine suyu iyice alinmis bezle kompres yapin daha hizli duser,cikarsa da cabuk iner


Asyadan1Ezgi

teşekkür ederim yardımlarınız için:) bol bol emzirmeye çalışıyorum dediğiniz gibi.. umarım geceye birşeyi kalmayacak dirençini kazanacak yavrucağım:)


Asyadan1Ezgi

kızlaaar geçti çoktan ateşi tekrardan teşekkür ederim mışıl mışıl uyumaya devam ediyor bizim yavru:)Cevaplamak için Üye ol