odasına geçicek ve korkmamalı

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


ikicocukannesi

ben kendime ait bir body koymustum yatagına. kokumu alsın diye. donencesi de vardı ama sonra kopardı abla:) birde sarı sapkalı sukusu vardı onu koyardım yatagına en sevdigi oyuncagı idi o donem. ise yaramıstı.


meycan

Bence korkacağını düşünme. Oda ayırdıktan sonra, uykusunda farklı nefes alsa bile anında duyarsın. Annelik içgüdüsü olsa gerek. Bizde de öyle oldu, hık dese nasıl duyuyorsam anında yanında bitiveriyordum:)
O dönemde korkacaklarını düşünmüyorum.
Dönence gece için ne kadar etkili olur bilmiyorum. Ama sabah uyandığında 5-10dak oyalanmasını sağlayabilir. Benim en büyük kurtarıcımdı...


meycan

Biz 5,5 aylıkken ayırdık. Bi arkadaşım 3,5aylıkken ayırdı. Bir tanesi hala kıyıp da ayıramadı 20aylık oğlunu...


yasemin_ekin

kızım 2 aylıkken ben ve eşim ağır bir nezle geçirdik ve odasını ayırdık. Eger nezle olmasaydık da 3 aylıkken ayırmayı planlıyordum. Gündüzleri zaten kendi odasında uyuyordu, geceleri de orada uyumaya başlayınca biz hiç sorun yaşamadık. O odasına geçince ben daha rahat ettim, gece uyandığında orada emzirdim, sabahları kimi zaman kendi uyandı konuşmaya başladı 10dk kadar kendi kendine takılması için odasına gitmedim, kimi zaman ağladı beni yanına çagırdı. Biz aynı odada kalırken o uyanmasın diye ne yapacağımızı şaşırıyorduk. Kendi odasına geçince biz de biraz rahatladık.
 


yasemin_ekin

yooo, aslında aklımıza da gelmedı (ay ben kötü bir anne miyim? :) Ama dediğim gibi odasına yabancı değildi. Bizim oda gunduz sıcak oldugu için, gündüz uykularını kendı yatağında uyuyordu zaten.

daha sonra dönencesini yatağına monte ettik oyalansın diye ama çok çok işe yaradımı diye sorsan emin olamıyorum. Ben dönenceyi daha çok uykuya dalarken kullanıyorum. 1-2 aksam kendi bluzumu yatağının kenarına koydum ama bence pek işe yaramadı.yasemin_ekin

aomer, ben bir gun 1.5 aylıktı galiba. 7.30 gib ikalkar, 9:30 gibi yeniden uyurdu. sonra uyanır uyur. klasik düzen. hadi bugun sabah uykusunu yapmayayım da aksam daha erken uyusun dedim. sen misin onu diyen. 7:30 kalktı, gece yarısı zor uyudu, ben de bittim. 
o gün bugün bozmam uyku düzenini.  


meycan

Bence çok stres yapma kendine. Yani hemen hemen 1 yaşına kadar dönem dönem kendi içlerinde düzen oluşturup değiştiriyorlar. 1-7aylık dönem de biz de gündüzuykusu hiç uyumazdık duğru düzgün. Yarım saat, 45 dak, 1 saat uyuyunca oh bugün iyi uyudu derdim. 1,5-2 saate yaklaşınca amma uyudu acaba hasta mı derdim :)


meycan

O dönemde gece uykusu süperdi. Akşam 21.30 gibi uyur, sabah 07.00de uyanırdı. Ama sonra 6-7.aydan sonra gece saat başı uyandı. Hem de 3-4ay böyle sürdü:)Kuzeytu

3.5 aylık ayıran benim galiba meycancım değil mi :))) Ne kadar erken ayırırsan o kadar iyi aomer. Evet bizimki de saat başı uyanmaya başladı bu aralr ama bu galiba bu donemde normal. Sizde durum nasıl bilmiyorum ama Kuzey yan donup uyumaya çalışıyor 1 aydır sırtustu dusunce uyanıyor sonra emzigini verince uyuyor. Her zaman olmuyor tabi ama bence alışması lazım aynı odada çok uzun sure tutmak kişilik gelişimine etki ediyor diye okumustum kendi odası oldugunu bilmeli. Bu akıllı bıdıkları 1 yasına falan geldiginde ayırmak çok zor olur o zaman herseyden anlıyorlar.

İhtiyaclarını karsılarsın meycanın dediği gibi nefes alısını bile duyuyorsun bizde telsiz de var ama ben telsizden çok odadan duyuyorum sesini :)) Biraz git gel sana zor olacak ama bence ayırmak için tam zamanı :)


Hazen

benim kızım 2,5 yaşında ve hala ayıramadım.İkinci bebeğime 6 aylık hamileyim ama doğumdan önce ayırmak istiyorum nasıl başarabilirim.Çalıştığım için kızımla yanlızca geceleri vakit geçirebiliyorum düşüncesi ile duygusal davrandım ama şimdide ayrılamıyoruz ne yapmalıyım .Cevaplamak için Üye ol