Gebelikte grip aşısı

GULONEN soruyor: 4

selam arkadaslar,
14 haftalık hamileyim malum kış donemide yaklaşıyor.acaba aranızda hamileyken grip aşısı olan varmı?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


evhamlianne

Merhaba, öncelikle hayırlı olsun. Sağlıkla bebeğinize kavuşursunuz inşallah. Doktorum bana yaptırma, sonuçta ne kadar güvenli ortada fazlaca bilgi kirliliği var demişti. Bence de içiniz hangi durumda rahat edecekse ona göre davranın. Zaten 13. haftadan itibaren multivitamin ve demir hapı kullanmaya başlayacaksınız. Dengeli de beslenip kapalı ve havasız yerlerden mümkünce uzak durduğunuz ve insanlarla öpüşmediğiniz sürece riski azaltmış da olursunuz.


neretva

Doktorum bana da yaptırtmadı. Ama ben çalışmıyordum, fazla insanla temasım yoktu, kalabalıklara girmiyordum, seyahat etmiyordum. Mesela öğretmen olsam yaptırırdım. Ya da bankacı, dükkan sahibi. Ne kadar çok insanla muhatapsanız mikroplara o kadar açıksınız. Değerlendirmenizi buna göre yapın bence.


GULONEN

Tesekkur ederim kızlar..Çalısıyorum suan ve butun gun 20 ye yakın kisiyle aynı ortamda kapalı durumdayım.kafam karıstı gerci dogal korunmak en guzelide dusunmeden edemiyor işte insan..7 yasındaki oglumda yeni 1.sınıfa basladı bu sene bol bol hastalık getireceginden korkuyorum ben bi doktorlada konusayım en iyisi :)


Melody

Ben hamileyken hem grip aşısı hem de o yıl salgın olduğundan domuz gribi aşısı olmuştum. Aynı dönemde hamile bir arkadaşım ve o sırada hamile olan doktorum da olmuştu. Arkadaşım ve ben de çalışıyorduk ve iş gereği kalabalık ortamlarda bulunuyorduk.Cevaplamak için Üye ol