lazımlığına oturmayı redediyor ne yapmalıyım?

deryakilic soruyor: 5

herkese merhaba ,

oğlum tuna 15 aylık. tracy hogg tuvalet eğitimini de baz alarak , 1 ayşından bu yana lazımlığına oturtuyordum. önceleri sadece sabahları oturuyordu sonra gün içine de tuvalete gitmeye başladık. ama genelde sabahları çiş yapıyordu. son 1-2 aydır da sabahları kuru kalkmaya başladı. akşam yatarken ve gece kalkıp su içmesine rağmen. ben de yine tracy nin kitabındaki 15 ay tuvalet eğitimini tekrar okuyorak bu kez bezi tamamen çıkarıp başladım eğitime. renkli kilotlar aldım , oğlumun çok hoşuna gitti.bana getiriyordu giyiyorduk. tabi çok fazla kaza ve evde her yer çişş :) 2 hafta oldu başlayalı ve 2. haftanın sonunda üst üste 2 gün çoğu çişini tuvalete yaptı. ama o söylemedi bizim yemek ,su vs sonrası oturtmalarımız ile. fakat tam birşeyler olumlu giderken 3 gün önce birdenbire oturmayı redetti. bugün sabah da denedim dizlerini bile kırmadı. ben de üstüne gitmiyorum. tekrar bezini bağladım. bu sabah yine kuruydu. üzerine gitmek istemiyorum , daha da kötü tepkiler almkatan korkuyorum.şu anda ne yapmalıyım tecrübeli annelere sormak istiyorum. bu dönemde eğiitime başlayanlar bu tip sorunla karşılaştı mı?
teşekkürler , sevgiler
Derya 

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


maramara

benim okudugum kadarıyla bebekler fızıksel olarak 2 yasından once kasları cıs & kaka tutma yetısıne sahıp degıller. tabıı tracy hogg falan okumadım ben. daha erken alıstırlan cocuklarda ılerleyen yaslarda problem olabılıyor dıye okumustum. o yuzden de 2. dogum gunu haftasında baslamıstık calısmalara ve cok sukur fazla uzmemıstı ardacım bızı. sızın bebegınız daha 15 aylık cok erken degıl mı? fazla uzerıne gıtmeyın derım ben,inatlasmaya gerek yok. ama gene de dedıgınız yontemı uygulayanların tecrubelerı sızın ıcın daha aydınlatıcı olur. ben nacizane fıkrımı soyledım. kolay gelsın,başarılar dilerim.


ozlem3

ben de maramara'ya katılıyorum.

Acele edip baskı yapmanın hiç anlamı yok. Hazır olduklarında kendileri tutturuyorlar zaten tuvalete gidicem, bez istemiyorum diye..
Bizde öyle oldu.


GulcanDeniz

Toprakana'ya katılıyorum.
Lakin sizin oğlunuz 15 aylık... Bana çok erken gibi geldi tuvaalet eğitimi için...
Genelde 2 yaş civarı başlanıyor


ozlmarmylmz

kesinlikle çok erken.


ipek_35

2 yaşında basladık tam anlamıyla 3 yaşında bitirdik.Cevaplamak için Üye ol