preeklemsi

fures soruyor: 3

merhabalar,
şuanda 27+4 haftalık gebeyim, bundan 10 gün önce elde, yüzde şişme ile doktoruma gittim, orda tansiyonum 15/1o çıktı ve doktorum acil olarak  beni izne çıkardı,sabah akşam alfamet içmeye başladım.bu sürecte kasılmalarım arttı tekrar kontrolde alfameti bıraktırp günde 4 kez nidilat kullanmaya başladım..
kasılmalarım hafifledi fakat biraz ayağa kalksam hareket etsem elim ,yüzüm ayaklarım şişmeye başlıyor,elimi yumruk yapamıyorum.
havaların da sıcak olmasına bağlıyorum sıkıntılarımı
nidilatın normal doğuma negatif etksi varmıdır?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


SenaMina

Yeğenim 35 de kızım 37 de doğdu. Aynen öyle besleyen damarları etkiliyo.


fures

doopler ultrasanografiye girdik, kan akışında direnç gözlendi,ama idrarda albümin çıkmadı.
doktorumda bu sevindirici bir durum  olduğunu ama yine de tedbiri elden bırakmamak gerektiğini onun için yatak istirahatinde olmamı söyledi.
15 gündür istirahatteyim,pazartesi günü işe döneceğim umarım sorunlar tekrarlamaz.15gün daha çalışıp sonra tekrar rapor vereceğini söyledi doktorum 32ye kadar raporla geçirirz,32 de de yasal izne hemen çıkarırım dedi.

Allah sağlıkla bebeğime kavuşmayı nasip etsin,sorun çıkmasaydı bende 37 ye çalışmak istiyordum.kısmet değilmiş, sağlık olsun


besteg

3 cocuk annesiyim hepsi normal dogum son ikisinde preeklemsi idim. 2. kizimi 38. haftada dogumu baslatarak dogurtturdular, 3 kilo 880gr idi, 3. kizimda 37. haftayi zor bekledik 3 kilo 400 gr dogurtuldu. hamileliklerimde 30. haftadan itibaren ilac kullandim labatenol diye bir ilac verdiler ayrica yatak istirahati vardi. ikinci kizimin dogumundan sonra tansiyon duzelmisti ama ucuncu dogumdan sonra 2,5 ay gecmesine ragmen tansiyon devam ediyor su anda emziriyorum ve alfamet kullaniyorum
Cevaplamak için Üye ol