bebeğim gece uyumuyor ne yapmalıyım?

m_r soruyor: 3

11.ayımıza girdik ama hala gece uykumuz düzelmedi gece kaç kere emmeye kalkıyor ve çok zor uyuyor  gece uykusunda ağlıyor ne yapmalıyım uykusu ne zaman düzene girer?nerdeyse yaşına girecek bu kadar uyanması normal mi?hiç uykumdan birşey anlamıyorum ya yardımlarınız için teşekkürler

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


elif_idil

merhaba... keşke yardımcı olabileceğim birşeyler olsa ama malesef yok... cevapları ben de merak ediyorum çünkü biz de aynı durumdayız.. kızım 8,5 aylık ve ne uyku düzeni var (gece kaç kere emmek için uyandığını bile sayamıyorum) ne de ek gıda alıyor... önerilenler arasında gece beslenmesini kesmek var ama ben onu da yapamıyorum çünkü uyandığı zaman asla emmeden uyumuyor :( bu durumda zaten gece beslenmesini kesmek gibi bir alternatifim olmuyor... eğer oğlun başka bir şekilde uyuyorsa sen belki o yöntemi deneyebilirsin eğer denemediysen.. 


gullika

biz de aynı durumdayız,1 yıldır kesintisiz uykuya hasretim.Ben çok araştırdım,uyutma yöntemlerini de denedim,ben yapamadım ama yapanlar var,gece her uyandığında emzirmeyip su verme pişpişleme ve geri yatırma gibi yöntemler var ama ağlama krizlerine karşı çok sabırlı olunması  ve de asla taviz verilmemesi gerek.
aslında bir tercih meselesi,ya çok kararlı ve sabırlı olup bu uyutma yöntemlerinden biri denenecek ya da her uyandığında kalkıp paşa paşa emzirilecek. Özetle emzirme olayı devam eden bebeklerde böyle oluyor,ne zaman memeden kesilirse o zaman sorun hallolacak biliyorum ama hedefim 2 yaşına kadar emzirmek o yüzden 1 yıl daha dayanıcam kızım için


CokBilmis

:))) Her gün birkaç tane uyku sorunu sorusu geliyor.

Cevabı basit halbuki :) 2 ihtimal var:

1. Çocuğu böyle kabullenip en az bir 1-2 sene daha kesintili uykuya razı olacaksın. Günlük yaşantını buna göre ayarlayacaksın (mesela öğle uykusuna beraber yatmak, çocuğu gece yatağına almak gibi). Kafan rahat edecek.
2. "Bu böyle olmaz arkadaş" diyorsan bir plan oluşturacaksın kafanda. Planı uygulamaya başladığında da asla geri dönmeyecek. Çocuğun bol bol ağlayacak. Senin sinirler gerilecek. Birkaç hafta hemen hiç uyuyamayacaksın. Sonra hepiniz uyumaya başlayacaksınız.
Cevaplamak için Üye ol