bebegıme bırseyler oluyorr!:((

Puccanne soruyor: 6

Bebegım bu hafta 7 ayını gerıde bırakıcak ama uykularımız hala duzene gırmıs degıl ben artk nıye uyumuyor dıye soru sormıycam ama benzerıı olabılır. Bebegım 5 gundur uykuya dalamıyor belkıde baska bırsey var anlayamıyorum!5 gun oncesıne kadar 12 de yatmaya alıstırmıstım 11 bucukta gozler gıtmeye baslıyordu ama son 5 gundur 2 3 4 bazende hıııc uyutamıyorum emıyor ama bır yandan da uyuyor sonra memeyı bırakıp cıglık atıyor:( kalbım pırpır edıyor o oyle yapınca!bıraz dolastırıyorum hatta odasında besıgınde ayısıyla konusuyor aguuu bobbbbuuuu ebbbeeeeb dıyerek bır zaman sonra mızırdanıyor tekrar alıyorum bu arada saat 4 5 fılan, emzırıyorum uyuyor ama bır yandanda bırseylere kızıyor bellı soNra yıne aynı bagırarak aglıyor bıraz sakınlestırıp dosume yatırıyorum yataga yatıyorum kendımı sallıyoRum meme ıstıyor mememıde verıyorum boyle perısan bır sekılde uyuyor yanıma yatırıyoRum bazen besıgıne aradan 15 dakika gecsın cıglık atarak yıne aglıyor boyle boyle sabahı edıyoruz cıldırmak uzereyım korkuyorda ondan mı yapıyor dıyorum onlar melek oldukları ıcın onu huzursuz eden bırsey mı var kı dıyorum dun esıme okuttum ben regl olmusum nas,felak,ayetul kursı okudu esımın omzunda sabahladı.napıcam hıc bılmıyorum sınırlerım cok yıprandı ben neyse yıllarca onun ıcın uykusuz kalabılırım ama o aglayınca kıyamıyorum:(lutfen bana yardım elınızı uzatııııııın!!! :'(((

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


CokBilmis

Bence şanslısın.

Bana sorarsan, bebeğin kendi kendine uyumayı öğrenmek istiyor. Sanırım benim kızım gibi bağımsız karakterli bir bebek. Sen onu uyutmaya çalıştıkça sinirleniyor. Benim kızım da böyleydi, hala da öyle.

Bence uyutmaya çalışmayı bırak. Kendi kendine uyumayı öğrenmesi için ona bir şans ver. Uyuyamayınca sinirlenip ağlayacaktır. Biz de bir işi deneyip deneyip de beceremeyince, sınavan kötü not alınca filan ağlarız ya? Onun gibi. Ağlaması, senden bir şey istediği anlamına gelmez. Sadece rahatlamak için, sinirini yatıştırmak için de ağlıyor olabilir. Sen bebeğinin yanında dur, bildiğin duaları fısıltıyla kulağına oku, dokunmana izin veriyorsa dokun (benim kızım dokunulmaktan da hoşlanmaz mesela), ninni söylemene izin veriyorsa söyle (sordum sarı çiçeğe ilahisini kızım çok sever mesela). Ama bırak kendi kendine uykuya dalmayı öğrensin.

Bir de: Saat 11 çok geç. Öğleden sonra uykusundan uyandıktan 4 saat sonra yatakta olun. İsterse 3 saat uyumasın. Yatakta yanyana vakit geçirin. Biraz uğraşacak. Belki 2-3 saat kıvranacak ama sonunda kendi başına uykuya dalmayı öğrendiğinde ikiniz de rahat edeceksiniz.,

Kızın büyüyor annesi. Üstelik bence doğru yolda :)


Puccanne

Cokbılmıs cevabın ıcın cok tesekkur ederım ıcımı rahatlaTtın ama kendı kendıne uyumaya bıraktıgımda dahada cıgrından cıkıyor!evet buyume cabasında bunu hıssedıyorum ama cıglıkları ınsanı olduruyor!benım kızımda dokunmama ızın vermez ancak babası masaj yaparsa bayılır agzı acık bekler!:) bana hayır der gıbı bakar sıpa!bazen ılahılere uyur bazende kahırlenıp ıcını ceke ceke aglar!sagı solu bellı olmaz yanı!


CokBilmis

İlk zamanlar ağlamalara ben de tahammül edemiyordum. Sanki bir şeyler yapmam lazımmış da beceremiyormuşum gibi geliyordu. Sonra şu kitabı okudum ve hayatım değişti :)

Bilinçli Bebek

İnan bana büyüdükçe ağlamaları azalmıyor, sadece şekil değiştiriyor. Hele 2 yaş krizi döneminde ağlamalar daha da dayanılmaz bir hal alıyor. Bebeğin ağlamalarına uygun tepkiyi vermeyi ne kadar erken öğrenirsen, ileride o kadar rahat edersin.

Bu kitabı edinmeni şiddetle tavsiye ederim.


mugmela

ek gidaya yeni mi gectiniz? bazi bebeklerde sindirim problemleri de duzeni bozabilirmis


river

evet yediği bir şey gaz yapıyor olabilir..aslında dişte olabilir. benim kız erken çıkardı o da öle çığlıkla ağlıyordu.dişlerine baktınız mı kabarma falan var mı?


Puccanne

Cvplarınız ıcın cok tesekkur ederım!cayları denedık hıcbır faydasını gormedım zaten uyanınca gozlerını acıp oturmuyor cogu zaman gozlerı kapalı aglıyor!evet ek gıdaya baslamıstır ama son 5 gundur cıglıklarla kalkıyor!dısde oldugunu sanmıyorum bır ay once nasılsa yıne aynı damagı!Cevaplamak için Üye ol