Ankara da Kreş Tavsiyeleri,Deneyimleri??

derobaby soruyor: 10

Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar. Ben hem sizlerden tavsiye almak hemde kendi deneyimlerimi paylaşma amaçlı böyle bir soru seçtim. 

    Kızım temmuzda 3 yaşına girecek ve 2 yaştan beri bahçelide düşünçağı kreşine gidiyor.Kreş değişikliği düşünüyorum ama henüz karar aşamasındayım. Biraz araştırdım beğendiğim kreşler uzun mesafede yani gop taraflarında , ben bu kadar küçük yaşta o kadar yol gitmesini istemiyorum. Çalışıyorum ayrıca eğitimciyim bende. Bahçelievler,balgat taraflarındaki kreş deneyimlerinize ihtiyacım var.. Bende gezdiğim kreşler ile ilgili deneyimleri sizlerle paylaşacağım.

Bu soruyu cevapla


96 Cevap


derobaby

Aşağıda bu hafta gittiğim kreşler fiyatları ve izlenimlerimi paylaştım;


Öveçler burç akademi:
Kocaman bir binası var oldukça gösterişli görünüyor, beni önce bekleme salonuna aldılar beklerken kulak misafiri olduğum bir konu hoşuma gitmedi.. kapının arkasında bir grup çocuğu alt kata indiren eğitimci!!! nin bağırışlarını duydum. Çocuklara çok şiddetli bir şekilde bağırıp onları hizalamaya çalışıyordu. Bekleme salonundan hızlıca uzaklaşıp çıktım o kreş defterini kapattım.

KidsAloud GOP:
çok şirin 3 katlı bir binada. Gop ilkadım sokakda. İngiliz kültürün kreşi. Sınıflarda bir ingilizce öğrtmeni ve bir okul öncesi öğretmeni var. tam gün eğitimli ve ingilizce eğitimi ağırlıklı. ilk izlenimim güzel ama bana biraz mesafe olarak uzak .Fiyatı 980 TL ama 30 nisana kadar kayıtlarda 850 ye iniyor.

ROTA çukurambar:
Fiziki koşulları çok güzel görünüyor hatta 3 yaş grubu sınıfları dolu yeni sınıf açacaklarını söylediler. Ama o sınıfın öğretmenini yeni alacaklarmış. Biraz havalı bir imaj takınıyorlar ama ben bekleme salonundayken beni gezdirme konusunda ufflama pufflamalı:) konuşmalarını duydum:) normal fiyat 1100 tl öğretmenlere yüzde 5 ! indirim yapıyorlar:) gezi inceleme ve el becerisi konusunda iyi olduklarını sezdim. Fiyat açısından bana çok fazla geldi.

Bilim Koleji kreşi Mebusevleri:
Fiziki açıdan güzel ve güvenli bir kreş. Eğitimcileri konusunda tam net bir bilgi alamadım. Yani hersınıfa bir okul öncesi bir kız meslek mezunu dedikleri halde sınıflara göre değişiyor dediler. İngilizce,bilgisayar,dans gibi branş dersleri mevcut. Bilim kolejinin imkanlarını kullanıyorlar. Yani eğitimleri aslında fena değil. fiyatı 1200 tl ama eğitimcilere yüzde 20 indirimleri var.

Erken başarı koleji anaokulu İNCEK:
pazartesine randevu aldım O zaman görücem nasıl olduğunu ama tavsiyeler üzerine gidiceğim. Fiyatı 900 TL ama önemli olan eğitimi onuda bu pazartesi öğrenicem..


derobaby

Doktorları gezmiştim gecen sene ama bana fiziki ortamı biraz boğucu ve karanlık gelmişti ... Ama tekrar bir gorusebilirim


nisa06

emek Naz Önokul


derobaby

nisa teşekkürler... biraz fiyat ve gruplarla ilgili bilgi verebilirmisin
derobaby

Gülmina dediklerine aynen katılıyorum... Öyle kreşler gezdim ki göz boyama amaçlı fiziki ortamlarda formasyonsuz sözde eğitimciler küçücük cocuklara bağırıp çağırıyor ... Bebeğe cocuğa ait her sektör para yı bulma alanı olmuş ... Köklü ve samimi bir yer bulmak çok zor... Devlet kreşleri nin saat leri bana uymadığı için özel arıyorum birde devlet kreşleri genelde kural ağırlıklı özeller oyun ağırlıklı oluyor... Kızım daha oyun çağında kurallar için zorlamak istemedim... Ama seninde dediğin gibi Ankara'da fiyat 800 un altına dustumu kötü hizmet anlayışı var maalesef


derobaby

Ayrıca bizim annelik duygularımızın sömürüsünü tüketim çılgınlığına dönüştürmemiz ile yazdiklarinada sonuna kadar katılıyorum ... Aynı çılgınlık bendede vardı


elme

bende olumsuz bi kreş gözlemimi paylaşmak istiyorum,fikir oluşturması açısından.bugün akd kids e gittim,amerikan kültür dernegi kreşine.eşimarabayı parkederken ben inip bahede oynayan çocukları seyrettim,o sırada giriş katta içeriden bir bey kafasını pencereden uzatıp çocuklara öyle bir bağırdı ki,inanamadım.öyle bir zamanlama ki,o an orda olduğum için şükrettim.yoksa belkikızımı oraya gönderecektim.bağırma sebebi de anladıgım kadarıyla çocuk kum havuzundaki kumları kum alanının dışına atıyordu.
içeri girdik fiziksel şartlar,anlattıkları kadarıyla egitim vs çokiyi ama ben kızımı asla ve asla oraya göndermem.üzüldüm oradaki çocuklara,çünkü sevgi kelebeği gibi davranıyorlar velilere,ama çocuğa ne olursa olsun bağırmaya hakkı yok.
herkese doğru kreş bulma konusunda şans diliyorum..mother72

öveçler 4. caddedeki emek kreş anaokulu ilk başta fiziki şartları üst düzeyde olduğu için beğeni çeken bir kreş. ancak zamanla kreş iderecisi bayanın tavırları yüzünden insanı pişman ediyor. İtici ve herşeyi bilen tavırları benim gibi birçok veliyi bezdirdi. Çocuğumu sene ortasında kreşten aldım. bu sene görüştüğün bir veliden öğrendiğime göre hiçbirşey değişmemiş. geçen yıl olduğu gibi yıl sonu gösterileri çok abartılı ve bu gösteriler için resmen fahiş fiyatlar talep ediyorlar. Üstelik daha önceden hiçbir bilgilendirme yapılmadığı ve çocuğunuz da bu gösteriye hazırlandığı için karşı koyamıyorsunuz. İdareci bayan iyi geçindiği velilere bu gösterilerde bile ön sıraları ayırma vb. gibi torpil yapıyor.

Öğretmenleri çok iyi. ama dediğim gibi bu idareci ile bu kreş çekilmez...


Kardancocuk

Aman ne olur ben yaptım baskası zamanını harcamasın Cukurambar Rota kesin kes diyorum arkadaslar rezalet.Evet bina ferah su bu ama egitime dair hiç bisey yok Hep laf-i guzar .....Gezilerle Yasayarak öğreniyormuş neyi öğreniyor ya cocuklar gittikleri saçma sapan yerlerde korkuyo Kendi cocuklarına (kres öğretmenleri çalışanlar hepsinin cocuğu orda ) bakmaktan umursayan yok.O 3 yas dolu ısı de laf.herkese başlangıçta yaptıkları göz boyamalari ortaya çıkıp millet ne oluyo deyince aman artık almiycaz dediler amac ticaret doldursunlar bı sınıfa bitti.yazacak o kadar çok şey var ki.Hangisini anlatiyim evet biz cocuklarımız sözkonusu oldugunda parayı falan düşünmüyoruz ama bunun karşılığını hiç bı sekilde alamadıktan sonra ne anlamı var o kadar emegin.off.offf hatırladıkta inanın hala sinirlerim bozuluyor...biri yazmış ya üfleyip puflediler diye hemen o anda hadlerini bildirmeliydin arkadasım onlar kim ki öyle davranıyor her fırsatta bizim cocuklarımızda burda deyip akılları sıra güven veriyorlar .cok komikler cok .En iyisi dediğim gibi hiç vaktinizi harcamayın .......Cevaplamak için Üye ol