Ankara da Kreş Tavsiyeleri,Deneyimleri??

derobaby soruyor: 10

Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar. Ben hem sizlerden tavsiye almak hemde kendi deneyimlerimi paylaşma amaçlı böyle bir soru seçtim. 

    Kızım temmuzda 3 yaşına girecek ve 2 yaştan beri bahçelide düşünçağı kreşine gidiyor.Kreş değişikliği düşünüyorum ama henüz karar aşamasındayım. Biraz araştırdım beğendiğim kreşler uzun mesafede yani gop taraflarında , ben bu kadar küçük yaşta o kadar yol gitmesini istemiyorum. Çalışıyorum ayrıca eğitimciyim bende. Bahçelievler,balgat taraflarındaki kreş deneyimlerinize ihtiyacım var.. Bende gezdiğim kreşler ile ilgili deneyimleri sizlerle paylaşacağım.

Bu soruyu cevapla


90 Cevap


sevgilim

Hoşdere caddesinde ''oyun akademisi'' var..büyük kızım orada büyüdü şimdide küçüğümü verdim.içim çok rahat yavrum mutlu bende mutluyum.zaten kapısından girince sevgi kokusunu alıyorsunuz.servis istemedik ben götürüyorum ve akşamda ben alıyorum.işlerini iyi yapıyorlar.


alya_arda

oyun akademisi fikrine bende katılıyorum.çok güleryüzlü eğitimcileri var.fiyat 800 ama ben arkadaşımın tavsiyesiyle gittim 750 olur dediler.yakın civara servisleride var.sınıfları geniş ve her yaş grubu ayrı sınıflarda iki öğretmenli.ingilizce ağırlıklı sınıf açacaklarmış.fiyat farklı olacakmış.


domer

Arkadaslar birde bahceli 4. Caddede kız meslek lisesinin anaokulu var.burasi hakkında bilgi sahibi olan varmi acaba.fiyati cok makul ama malum ucuz olunca kötümü diye düşünmeden edemiyor insan.


agusilememo

donayomer, bahçeli 4teki kız meslek lisesi anaokulunun şefiyle bir sınavda aynı sınıfta görev yapmıştım. epey övmüştü orayı. hatta odtüde oturan ve çalışan velileri varmış, sabah çocuklarını onca yolu tepip oraya bırakıp işe gidiyorlarış. çok iyiymiş falan filan. ne kadar doğrudur bilmem ama kadın bana epey güven vermişti. çok tatlı ve işini bilen bir hanımefendiydi. gidin görüşün, izlenimlerinizi bizimle de paylaşın. umarım kadının söylediği doğrudur. 


domer

Agusilememo oncelikle ilginize tesekkur ederim ben gittim görüştüm.aslina bakarsanız hoşuma gitti de diyebilirm.ozellikle hiç ses çıkarmadan yavaşça girdim okulun kreş bölümüne.yaz okulu modunda oldukları icin su anda 10 kadar ogrencileri vardı baslarindada 2 öğretmen serbest oyun oynuyordu cocuklar hatta öğretmenlerden biri yasa daha küçük olan cocuğa kitap okuyordu.sicak bı ortam vardı gayet kibar bı sekilde cocukları uyarıyordu diğer öğretmen"arkadasinın oyuncağını alamamalısın,su anda o oynuyor"gibi.cocuklarin serbest oyun oynuyor olmalarını ben yazokulu modunda olmalarına bağladım ama bilemiyorm.sonra müdire hanımla görüştüm.ve çıkışa baktım sınıf boş sesleri takip edince cocuklarin bahçede yemek yediğini ve öğretmenlerinin de baslarında olduğunu gördüm menüde İspanak yoğurt ve makarna vardı benim oğlanda bu vesileyle 1 tabak makarnayı hupletti:)) okulun fiziki şartları vasat.ozel yerlerle kıyaslanmaz bile ama eski eşyalar olmasına rağmen hersey var.kitaplar puzzllelar her tür oyuncak vs.yani genel olarak izlenimlerim iyi yönde ama cocuğunuz mevzubahis olunca hep bı acaba oluyo galiba.fiyat 300 + 100 bu 100 lira "go" diye zeka geliştiren sanırım Japon kökenli bı oyun varmış.onun ve drama dersinin ve 2haftada bir yada ayda dedi gidilen geziler içinmiş. Geçenlerde de Park'ta bir bayanla tanıştım bu ara her tanıştığıma "cocuğunuz hangi kreşe gidiyor"diye sorup fikir almaya çalışıyorum.o bayanada sordum o da 100. Yıla göndericem ,bı arkadasımızın 2 kizida buraya gitti ve cok methettiller dedi fakat o cocuklarin biri su anda lisede digeridei ilkokul 4 deeymiş yani nerden baksanız 5-6 sene oncenin övgüleri bunlar.son kararım sudur: eğer ve keske çocuğunu gecen sene yada evvelki sene göndermiş birini bulup ok alırsam 2. Donem oğlumu göndericem.evime cok yakın olması büyük bir avantaj benim icin.ha bide okul zamanında meslek lisesinin öğrencilerininde çocuklarla ilgilenecek olması bana göre bı avantaj tabii asıl öğretmenleri budurumu kaçış gibi görüp cocuklar icin dezavantaja çevirmezse.simdilik böyle umarım en kısa zamanda bir Veli bulabilirm.hcedit

Derobaby, benim çocuğum da düşünçağı kreşe gidior şu an..Kreşi değiştirmek isteme sebebini benimle paylaşır mısın rica etsem..


samanyolu

arkadaşlar maaalesef doğru kreş diye birşey yok bu sektörün içinde bulundum çocuklara uzun vadede zarar vermiyecek ama o anını kötü hissedecek çoook olaylar oluyor çocuklara bağırıldığından bahsediyor çoğunuz bu olay en elit kreşte yine olur oluyor birde 2 yaştan 3 yaştan bahsediyoruz o çocukların ne kariyere ne eğitime nede pahalı oyuncaklara ihtiyacı var sadece anne sevgisine ve şefkatine ihtiyaçları var zaten siz rol model olduğunuzda çoğu şeyi dayatmanıza gerek yok sizi gördükçe uyguluyor en iyi kreş bence annem kreş yani çocuğun annesi haaaa hiçmi gitmesin 4 yaşında olabilir çünkü o yaşta azda olsa kendini ifade edip savunabiliyor ne olur imkanımız varsa kendimiz büyütelim çocuklarımızı

 


ozgeraktas

Bahçeli'de düşünçağı nasıl, bilen var mı? Ben oğlumu ay başında oraya vermeyi düşünüyorum. Yeni bina almışlar, 0-3 yaşa orada bakacaklarmış. 8 aylık bebek bile varmış kayıtlarında. 2 defa görüşmeye gittim. Gözüme batan birşey olmadı. Bağırıp çağıran öğretmenler yoktu. Sorumlu bayan psikologtu. Bana herşey çok olumlu geldi. Fiyatı 700 TL. Ama benim ilk görüşme yaptığım kreş bu. Beğendim ama, daha nelerine bakalır kreşlerin fikir verir misiniz?hcedit

Canım, benim oğlum 1 senedir düşünçağı kreşe gidiyor. Şu an 4 yaşında. Biz memnunuz. Bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadık. Koordinatör Özlem Hanım ile görüşüyoruz biz sürekli. Oğlumun adaptasyon süresi boyunca bize çok yardımcı oldu kendisi. Aktiviteleri, gezileri gayet güzel..Soruların varsa bana yine sorabilirsin..


ozgeraktas

Hcedit merhaba. Ben güvenlik ve hijyen tabiiki arıyorum ama özel kurslar, mükemmel oyuncaklar aramıyorum. Sadece ilgi sevgi, çocuklarla birlikte oyunlar oynama gibi seyler arıyorum. Benim oğlum 23 aylık olmasına rağmen henüz hiç konuşmuyor. Terapiste götürdüm. Çocuklarla oyunlar oynatan, sevgili ilgili bir kreşe acil olarak başlatmamı söyledi. Dusuncaginda böyle ilgili, oyunlar oynatan ortam var mı? Cocuğum orada mutlu olur mü? Cocuğu ortaya salip sadece göz kulak olmaktan öte ilgi istiyorum. Dusuncagi bu konuda nasıl acaba?Cevaplamak için Üye ol