Ankara da Kreş Tavsiyeleri,Deneyimleri??

derobaby soruyor: 10

Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar. Ben hem sizlerden tavsiye almak hemde kendi deneyimlerimi paylaşma amaçlı böyle bir soru seçtim. 

    Kızım temmuzda 3 yaşına girecek ve 2 yaştan beri bahçelide düşünçağı kreşine gidiyor.Kreş değişikliği düşünüyorum ama henüz karar aşamasındayım. Biraz araştırdım beğendiğim kreşler uzun mesafede yani gop taraflarında , ben bu kadar küçük yaşta o kadar yol gitmesini istemiyorum. Çalışıyorum ayrıca eğitimciyim bende. Bahçelievler,balgat taraflarındaki kreş deneyimlerinize ihtiyacım var.. Bende gezdiğim kreşler ile ilgili deneyimleri sizlerle paylaşacağım.

Bu soruyu cevapla


90 Cevap


hcedit

Canım abi şimdi senin durumun benim durumumdan farklı. Benim oğlum kreşe başladığında 3 aşındaydı, ancak senin çocuğun 2 yaşında. Tabi 2 yaş ile 3 yaş arasında çok fark var. Ancak şunu söyleyebilirim, oğlum başladığında 2 ve 3 yaşın karışık olduğu bir sınıftaydı. Yaz dönemi hariç, her ay, ayda bir kez cuma günleri saat 17.00 de çocukların gösterileri oluyor..Bu gösterilere, o ay neler öğrendiklerini anlayabiliryosun..Tabi 2 yaş çocukları tam performans gösteremior ama hem müziklere, hem harketlere çok uyuyorlar. İngilizce dersleri var, drama dersleri var, jimnastik var. Ayda bir kez dışarı etkinliği var. Bazen tiyatro, bazen sinema, bazen at binme, bazen piknik vb. Tabi doğal olarak çocuklar sosyalleşmeye başlıyor..Bi de en büyük sorun ilk başladığında yaşadıkları adaptasyon sorunu oluyor..Benim oğlumun bu süreci yaklaşık 2 ay sürdü ve 2 ay boyunca her gün okulla (Özlem Hn) telefon grşmesi yapıp, durum değerlendirmesi yaptık. Evde yaşadığımız sıkıntılaı okula ilettiğim zaman, öğretmenleri bana yardımcı oldu ve okulda oğumla konuşup eğitmeye çalıştılar..(Mesela, şiddet eğilimleri, kardeş kıskançlıkları vb) Tabi şu da va bahçeli emek teki kreşlere göre düşünçağı çok daha uygun ücretli..İnsa bunu da sorgulamıyor değil.Ama diğer kreşlerle nasıl bir farkı var da onlar daha pahalı onu da bilemiyorum..Güvenlik konusuna gelince, kapıda öğretmenler duruyor mutlaka, merdivenlerde çocukları yalnız bırakmıyorlar..Herhangi bir kaza vb olduysa mutlaka sana sööylüyorlar ve önlem alıyorlar. Çarpma vb durumlarda hemen ilgilil bölgeye kantoron yağ sürerler mesela:) Ateşi varsa takip eder ve bildirirler sürekli. 15 günde bir nevresim takımlarını gönderirler yıkamamız için..Eğer çocuğunun durumunu anlatır ve destek istersen, daha dikkatli olup daha çok özen göstereceklerine inanıyorum. Ama takibi de elden bırakmamak gerek tabi..Bi de şunu unutma ve hazır ol ki, çocuk sık sık hastalanıyor..En kötü tarafı bu..:( BU arada pazartesi günü yeni binalarına taşıncaklar, yeni binalarının soumlusu Ekin Hanım olcakmış ve kendisi psikologmuş..Henüz tanışmadım ama ben. Ayrıca, düzeli olarak da veli bilgilendirme toplantıları da yapılacakmış..Dediğim gibi diğer kreşlerle nasıl bir farkı var, diğerlernden iyi mi kötü mü bilemiyorum, çünkü ben ilk görüştüğüm kreşe yazdırdım oğlumu hemen açıkçası..Şİmdilik aklıma gelenler bunlar...


Oscar

Ankara Balgat'ta açılan Küçük Akademi kreşe çocuğu devam eden veliler yorumlarını paylaşırsa sevinirim.Teşekkürler.


alya_arda

Çankaya'da gezmediğim kreş kalmadı.2aydır karar vermeye çalışıyordum.Cuma akşamı herşey netleşti.Listeler,programlar,tanıtım yazıları,siteler...aslında stresli bir dönemmiş şimdi daha iyi anlıyorum.Karar verdim arkadaşlar.Bu aşamada nurturiadaki yorumlar çok işime yaradı.Paylaşımlarınız için herkese çok teşekkür ediyorum.Ben tercihimi oyun akademisinden yana kullandım.İçim çok rahat.İçeri girdiğim andan itibaren bir huzur kapladı içimi.Çocuklar çok mutlu ve personel çok alakalı.sahibesi bayan deneyimli ve yaptığı işi çok seviyor.üstelik çocuğuda orda olduğu için bende burada bir veliyim bir kreşte neyi görmek ve ne yaşamak istiyorsam onu uyguluyorum diyor.gidip görmenizi tavsiye ederim.


idilsygl

arkadaşlar hepinizin yorumlarını okudum gerçekten fikir paylaşımı çok önemli. Benim aklım Arı önokulda kaldı bu okulla ilgili olumlu olumsuz deneyimlerini yazarsanız bende karar vericem.


banu_nihal

Ankara Gölbaşında kreş arayanlar için "Mutluluk adası kreşi" ni öneririm...nihanbil

İngiliz kültür koleji hakkında bilgisi olan var mı ? Broşürlerini gördüm dün. Kids a loud anaokulu imiş, bir de anladığım kadarıyla kolejini açmışlar Batıkent'te.


ahu44

magic kids hakkında bilgisi olan var mı?


aldimsazielime

kızım için civardaki kreşleri gezmeye başladım..

önce internetten biraz araştırıp en çok tavsiye edilenlerden başladım.
sokullu'da rota: bina ve eğitim tarzının farklı olmasından etkilendim.gezdiğim yerler içinde en beğendiğimdi diyebilirim. ama kırtasiye ücreti adı altında  500 lira ve yine ingilizce türkce kitaplar için bi bu kadar daha istendiğini duyunca vazgeçmek zorunda kaldım.3 yaşında bi çocuğun 500liralık nası bi kırtasiye harcaması olabilir ki,içimden değil dışımdan da sordum ama beklediğim gibi önüme mesela geçen yıl şunları almışız şunları yapmışız tarzı bi liste konulmadı,öyle belirledik diye omuz silkti okulu tanıtan bayan.bütcemi zorlaması bi yana uyku odası olmayıp sınıflardan birine 20-25 kampeti serip çocukları dipdibe bu kadar kalabalık yatırmaları da beni rahatsız eden diğer bi konu oldu...
ordan çıktım akapedia ya: sahibi hanım güleryüzlü,ilgili.fiyat makul..ama kreşi gezerken sınıflardaki dağınıklık,başıboşluk beni çok rahatsız etti.sınıfların çogunda açık laptop,bazı öğrenciler çizgi film izlerken bazıları etrafta dolaşıyor falan.. 
balarısı kids : sahibi hanımefendi ilk şoku yemek listesinde yaşattı.''her çocuk et,köfte sevip evinde bol bol yediği için yemeklerimiz sebze ağırlıklı''..dengeli beslenme protein falan dediysem de velilerin çocuklara sebzeyi sevdirmiş olmalarından dolayı yemek listelerinden çok memnun olduklarını ifade etti.ikinci şoka gelince,çocuğum ilk defa evden ayrılacağı için endişeli olduğumu,zaman zaman gelip kendisini çocuğuma görünmeden kapıdan bacadan gözlemlemek istediğimi söylediğimde geldi.hiç kendini zorlamadan biz bizim işimize karışmayacak velilerle çalışmak isteriz,güveneceksiniz! diye kestirip attı..yine ticaret kokusu aldığım yerlerden biri oldu,her özel günde bayramda yeniyılda özel eğlenceler düzenlediklerini,rezervasyon yaptıkları yere göre bu ücreti velilerden talep ettiklerini,veli onay vermezse çocuğun katılmayabileceğini ama hepsinin ücretini ödemek zorunda olduğunu da not aldım eksileri hanesine..
akman : mekanı çok beğendim ama ücret kolej fiyatı.bi de eğitim dillerinin ingilizce olması çocuğumu kreş ortamına alışmakla birlikte fazla zorlar diye düşündüm.hoşuma gitmeyen tek şey her sınıfta yüksek bi volümde müzik açık olmasıydı.. 

benim baktığım yerler bunlar,yani kızıma hala başını sokacak bi yer bulamadım,tavsiye ettğiniz bi kreş var mı görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim nurturia annelerigamze80y

eğer gölbaşında oturuyor ve kreş arıyorsanız kesinlikle mutluluk adası kreşi derim eğitimi olsun fiziksel olanakları olsun tek kelimeyle mükemmel her kreşe ağlayarak giden oğlum mutluluk adasına başladıktan sonra okulda kalmak için ağlamaya başladı :))) bir anne olarak bunu görmek çok güzel teşekkürler mutluluk adası ekibi...


aslioo

Merhaba,

Magic kids ve çekirdek arasında kararsız kaldım.Bu iki kreş hakkında duyumlarınız var mı?

 Cevaplamak için Üye ol