kahvaltı önerisi yardım

PelinAsanboga soruyor: 9

8. ayına girmiş bir kızım var.. Kahvaltı önerilerinize ihtiyacım var.
Diğer tüm başlıklara baktım.. Acil önerilerinize ihtiyacım var, lütfen..

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


esinci

İNCİ YE KAHVALTI İÇİN PEYNİRLİ VE PEKMEZLİ KAŞIK MAMASI VERİYORDUM.8. AYDA EK GIDAYA YAVAŞ YAVAŞ BAŞLAMIŞ OLUNDUĞU İÇİN DENEME YAPARAK BESLEDİM. YUMURTA SARISI DA İYİ FİKİR BENCE.


kem

biz ek besinlere geçerken doktorumuz sabah kahvaltısındaki karışımları yasaklamıştı.lokma lokma ağzına veriyordum.pınarbeyaz biraz pekmez yumurta sarısı birde yazın ekmeği domatesin suyuna batırıp veriyordum.domates demişken şu bilgiyide paylaşmak isterim.doktorum domatesin etli kısmını kullan çekirdek bazen sorun çıkarıyor onunla uğraşmayalım sonra demişti bir yaşına kadar çekirdeğini hep ayırdım.


HAWOR

http://www.gata.edu.tr/dahilibilimler/cocuk/HASTALARICIN_AylikBeslenmePlanlari.htm#5%20Ayl%C4%B1k%20Bebek%20Beslenme%20Plan%C4%B1

şöyle bir site bulmuştum belki işinize yarar...burda da değişik aylar için beslenme planları ve kahvaltı tarifleri var...bir göz atabilirsiniz...


satrun

Önce herşeyi ayrı ayrı vermeye çalıştım tadını alması için.Sonuç sadece anne sütünde ısrar eden bir bebek oldu.Bu ay istenilen kiloyu da alamadığı için mama biberonuyla kahvaltısını veriyorum.2 ölçek bebek sütü, 2 tane hipp bebe bisküvisi, bir tatlı kaşığı pekmez (bazan pekmezi ayrı veriyorum, süte karıştırmamak daha doğru aslında), bir yumurta sarısı karıştırıyorum.Arada içine labne de koyuyorum.Afiyetle yiyor.En azından kahvaltı etmiş olduğu için içim rahat.kem

emerken dil dışarıya doğru bir hareket yapar bebeklerimiz bu refleksle doğdukları ve uzun zaman bu şekilde beslendikleri için ağızlarına verilen her şeyi bu şekilde yemeye çalışırlar sonuçta başarısızlık olur yeni yemek şekline alışmakta onlari çin zor oluyor tabi.sabırla yaklaşılmalı şu an4 yaşında olup bütün yemekleri blendırdan geçirilen bir çocuk tanıyorum lokma halinde yiyecek verildiğinde kusuyor .tabiki blendırı bırakmanın da bir ayı var 7 8 aylık bebekler için elbette blendırdan (hatta süzgeçten)geçirilmiş besinler olmalı ama kahvaltıyla da bebeklerimizi lokmalara  alıştırmalıyız yoksa bu iş ek besine geçiş lokma besine geçiş gibi 3-4 seramoniye döner ki bu da hem bebek hemde bizim için çok yorucu olur.şu da bir gerçek tabi her bebek kendi kitabını yazıyor. yine de paylaşmak istedim belki birilerine yardımı dokunur.


atlio

 bir yumurta sarısı+az beyaz peynir+1-2 cici bebe+1 tatli kasigi pekmez+sulu kıvam alıncaya kadar anne sütü.. bizim kahvaltimiz şu an böyle:)


Di

bizim dr umuzda karisimlardan uzak durmamizi soyledi 2 gundur minik lokmalar halinde yediriyorum. tatli lor,ceviz,pekmez,tereyagi,zeytin.


deyra

deniz 7 aylık olduğundan beri bulamaç yemek istemiyor, o yüzden biz de lokma lokma veriyoruz
ılık sütün içine, ufalanmış şampiyon ekmek, fındık fıstık
bi tabakta tuzu çıkarılmış peynir
tereyağı ve acıcık sütle yumuşatılmış yumurta sarısı
portakal suyu
şimdi yaptığı kahvaltı bu


gokcedeniz

zeynepalp kekin tarifini ayrıntılı yazar mısınız?


Cevaplamak için Üye ol