Balık yağı hk.

annekuzu soruyor: 4

12.ayımızı doldurduk. dr. kontrolüne gittik bize balık yağı yazdı.
az önce eczaneye gittim, oradaki bayan dediki 2 yaştan önce önermiyoruz. ama doktorunuz yazdıysa verelim. demekki gelişiminde sorun var dedi.
ama doktor öyle bir gelişim sorunundan bahsetmedi.
balık yağı 1 yaş için uygun değilmidir? kafam karıştı . çocuğun bişeyi varda doktor bizemi söylemedi acaba

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


netangel

Gülden Hanım'ı ben de tanımak fırsatım oldu. Yeğenimin beslenmesi ve dışkısı sorundu. HAcettepedeydi o zamanlar. Yeni emekli olmuş. Evet balık yağı çocuk balık yemiyorsa haftada üç gün d,sadece takviye amaçlı verilmeli demişti. Özellikle de altını çizmişti; bazen anneler iştah açsın diye veriyorlarmış. Bunun doğru olmadığını söylemişti. Hepimize kolay gelsin.


alidenizzz

bizim dr da mutlaka düzenli verilmeli dedi


annekuzu

ben balık yağı şurubunu aldım fakat bebeğe içirmiyorum. onun yerine haftada 2 kez balık yediriyorum. 2 bazen şaşabiliyor. ama 1 defa kesin yiyiyor. doktorum yazdı ama cesaret edemiyorum şuruba...


EzgiNehir

bizde dün 1 yaş kontrolü için doktordaydık. kan testleride yapıldı. doktorumuz 1 yaştan sonra isteğe bağlı verilebileceğini söyleyip bize yazıyordu. ama ben balık yedirdiğimi ve 1 aylıktan beri azıcık güneş bile görsek hemen dışarı çıktığımızı ve beslenmesinde de herşeyin doğalını tükettiğimizi söyleyince gerek yok almayın siz dedi. zorunlu değilmiş zaten. tamamen size kalmış bir durum dedi doktorumuz. ayrıca benim kızım küçük doğdu ve şu anda da minyon yapıda. buna rağmen zorunlu tutmadı. bence içiniz rahat etmiyorsa kullanmayın.
Cevaplamak için Üye ol