bebeğinde bdoğum lekesi olan var mı;?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


cnnp

kızımın ensesinde, saçlarıyla birleştiği yerde nokta nokta parlak kırmızılıklar var. doktorumuz geçer onlar önemli değil dedi.


ozalp07

doğum lekesi (hemanjiom) yada damar genişlemesi çilek tipi(ciğer sıçramış nar sıçramış çilek sıçramış  yada canın bişe istemiş yememişin vesveseleri) yada şişlik şeklinde  de oluyor. oğlumun sağ alt gözünde var benim de. şişlik şeklinde. doktorumuz en geç 3 yaşına kadar geçeceğini ve sağlığını etkilyecek bir organda yada yerde değilse kesinlikle elletmememiz gerektiğini söyledi. bizimde 40 ından sonra belirginleşti şişlik. şu anda gözle görülür derecede azalmaya başladı. sizinki pigment türü olna doğum lekesi olabilir. renk değişimi olduğu için. çok önemli olduğunu sanmıyorum kafanız takmayın. dr da bu yüzden belki rahat davranmıştır.  geçmiş olsun.


nanna

benimde oğlumun alnında 3 tırnak izi şeklinde uzunlamasına bir leke var doğumdan beri bazen azalıyor gibi ama geçmiyor.


ozalp07

hemenjiom ise takibini plastik cerrahi yapıyor.


Felicity

Benim oğlumda da doğduğunda sağ göz pınarının üstünde vardı, şuan 8 aylık ve geçti gibi..esas karaciğerin üstünde ve simetriği olarak sırtında var..karnındaki ciğer gibi, kan toplanması gibi, kıpkırmızı pütürlü, ele gelen bi yapısı var, sırtındaki daha küçüktü son 1 aydır sırtındaki iyice küçüldü ama kaybolmadı henüz..doktorumuz 1 yaşına kadar bekleyelim geçmezse araştırırız dedi..bekliyoruz..cnnp

Benim karnımda kahverengi dev bir leke var. doğduğumda daha koyuymuş ama büyüdükçe rengi açıldı. hamilelikte karnımın büyümesiyle kırmızımsı pembemsi bir renk oldu, dokunuca azıcık acıdı. ama hayatım boyunca hiç sorun yaratmadı. doğum lekesi olsun noolcak, zaten bileğindeymiş, o da minnoşuna nazar boncuğu olsun. doktorun sorun değil diyorsa ona güven, üzülme. belki de geçer.


selda58

Benim oğlumun kolunda bacağında kafasında gövdesinde gözünde irili ufaklı 15-20 tane bu lekelerden var doğumda vardı sonradan oluşanda oldu istanbulda gitmediğimiz üniversite hastanesi kalmadı desem yeridir. ama bütün hocalardan aldığımız cevap geçici lekeler olduğu en kanaması durumu haricinde bir sıkıntı yaratmayacağı. Tabi bu kadar yoğun olunca iç organlardada olma riskine karşın mr çektirdik şükürler olsunki iç organlarında bişey çıkmadı.. bir çoğu silindi bir kısmı duruyor..  etrafdaki insanların tepkileri dışında bir sıkıntımız yok..
sizde rahat olun

sağlıkla büyütün bebeklerinizi.


Aysegul_

serosh ben dermatoloji uzmanıyım. anladığım kadarıyla kafeola lekesi olarak adlandırılan doğum lekeniz var. önemli bir durum değil. benim oğlumda da 2 tane var. biri doğumdan yaklaşık1 hafta sonra, diğeri de bir kaç ay sonra oluştu. bebek büyüdükçe büyüyecektir. bunlarda önemli nokta sayılarının 5 ten fazla ve boyutlarının da 5 cm.den fazla olması ve bununla birlikte başka bir takım rahatsızlıkların olması durumunda genetik bir hastalık var mı diye araştırılır. endişelenecek bir durum yok yani içiniz rahat olsun.sevfurkereym

benimde oğlumun doğduğunda sağ gözkapağında ve kaşlarının ortasında kızarıklıklar vardı nokta nokta.dr geçer dedi.ağladığında kızarıklar renngi koyulaşıyoduda.şuan 5 yaşında gözkapağındaki kayboldu.kaşlarının ortasındakide çok terlerse yada ağlarsa belli belirsiz ama  görüntüsüne bi zararı yok çok şükür.zamanla büdükçe geçer.

 


megos

merhaba 4 aylık bir bebişim var 40'ı çıktıktan sonra kulağı ile çenesinin arasında kahverengi 2 leke farkettim öncesinde kesinlikle yoktu tabi hemen doktorlar çocuk doktorları cilt doktorları profesörler gezdik yanağına doğru göz altına doğru genişledi de bu leke. ama ilk çıkan leke biraz daha koyu. devamı dikkatli bakınca anlaşılıyor. wood lambası ile bakıldı şuan için yapılacak birşey yok dendi eğer bu lekelerden gözde de varsa başka hastalıkların habercisi olabilirmiş dedi bir doktor ve lisch nodülü için göz doktoruna yönlendirdi çok şükür Allah'a birşey çıkmadı dün bir cilt doktoru ile daha konuştuk düşük bir ihtimal kendi geçebilir dedi 10 yaşından önce lazer yaptırmayın geçmezse dedi. Ama benim moralim çok bozuk tabi. Allah beterinden saklasın ama anne yüreği hergün o lekeyi görünce çoook üzülüyorum kendiliğinden geçmesi için dua ediyorum İnşallah geçer.Allah beterinden korusun


Cevaplamak için Üye ol