Kavrulmuş mu? Kavrulmamış mı?

My_LadyBird soruyor: 10

sevgili nurti anneleri,


fikirlerinize ihtiyacım var şu fındık bademi kavrulmuşmu yoksa kavrulmamış mı alıp veriyorsunuz bebişlere. iki farklı doktor farklı şeyler önerdi tuzsuz kavrulmuş olduktan sonra sorun yok diyor biri digeri kesinlikle kavrulmamış olmalı diyor :( karar veremedim ikisinide denedim ama netlik saglayamadım..

sizlerin tercihi nedir?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


sevcanvet

kavrulmamış barsakları bozar diye annem bize yedirmezdi, çifte kavrulmuştata vitaminler ölüyormuş bende diğer cevapları bekliyorum


CokBilmis

Ben kendim kavrulmuş sevmem, ayrıca pişen her şeyin içinde bir şeyler ölür diye düşündüğümden kızıma hep çiğ verdim. 6. ayından beri veriyorum. Herhangi bir zararını görmedim. Hatta 1 yaşından bu yana öğün olarak kuruyemiş yiyebiliyor, ona rağmen rahatsızlık yaşamadı.


My_LadyBird

Tesekkurler cokbilmis deneyimini bizimle paylastigin icin en azindan cig olaninin dokunmadigini ogrendik


sevcanvet

benim anneminki şehir efsanesiymiş o zaman :))


Ulku

saglikli beslenme adina kavrulmamis yemek gerekiyor.Ervinveannesi

Ben Hamileliğim de dahil olmak üzere Ervin Ek gıdaya geçtiğinden beri hep kuruyemiş verdim..Dişleri çıktıktan sonra hiç öğütmeden ve ÇİĞ olarak..Hiç problem yaşamadık aşırı enerji dışında :))..Kuru yemiş çekirdek(kabak) tohumlar beslenme düzenimizin vazgeçilmezi ..
Kısaca ben de Çiğ verenlerdenim..


CokBilmis

Hıı evet, aşırı kuruyemiş yiyince bir enerji patlaması yaşanıyor. Ben de gözlemledim aynı tepkiyi :) Arpası fazla geliyor herhalde :)


ozgu_naz

ben de çiğ verenlerdenim.hatta abartıp dalından bezelye koparık çıtır çıtır yedirdim:) ne kadar çiğ yersek okadar faydalıMy_LadyBird

o zaman tüm kuruyemişlerde tek tercihimiz çig olanlarından yana :)


Ervinveannesi

Kesinlikle haklısın Özgü:
Kızım çiğ yeme olayını abartmış durumda vejetaryen babası için pişecek sebzelerin kontrolünü pişmeden yapıyor..Çıtır çıtır kabak yiyor mesela, bize de tatmamız için teşvik ediyor..Aslında fena sayılmaz :))
Arpası fazla gelme konusunda kesinlikle haklısın çokbilmiş..Cevaplamak için Üye ol