Kabizlik / kusma

birgul2017 soruyor: 4

Merhabalar benim.kizim.3 aylik.8.gundur kakasini yapamiyor ne yapabilirim

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


birgul2017

Herhangi. Bir huzursuzluguda yok surekli kokulu gaz cikartiyor 


aleynaa

beş günü geçmiş yani bebeğinin ciddi bir kabızlık problemi var şuan sadece anne sütü mü alıyor yoksa mama takviyesi de yapıyor musun ? Sadece seni emiyorsa yediklerinle alakalı kabız olmuştur mama veriyorsan mutlaka mama markanızı değiştirmeni öneririm. Karnına masaj yap ve bacaklarını hareket ettir daha sonra makatına biraz vazelin gliserin veya zeytinyağı ile masaj yap hala yapmazsa şırınganın iğnesini çıkar biraz makatından zeytinyağı sıkabilirsin mutlaka yapcaktır bunlara rağmen hala yoksa mutlaka çocuk hekimine götürmelisin. Geçmiş olsun.


birgul2017

Sadece anne sutu aliyor.herhangi.bir.agrisi.huysuzlugu yok.karnina.zeytin.yagi.ile.masaj yaptim.makatina.zeytinyagi.damlattim.yine.yapmadi


pinarsultan

Selamlar, 10 güne kadar bebeğin kakasını yapmadığı zamanlar olabilir demişti doktorumuz... anne sütüne bağırsakları alışıyor gayet normalmiş.. benim oğlum 10 gün yapmamıştı ve sonrasında 10. Günde yaptı ve kabızda değildi:) lütfen bebeğinizin makatıyla oynamayın bu durum ileride onun için alışkanlık yapar demişti doktorumuz.. size iletmek istedim.. sizde sütünüze geçtiği için belki kurukayısı yerseniz belki faydası olur.. 
Cevaplamak için Üye ol