Pediatrik beslenme uzmanı

Melody soruyor: 6

Kolesterol yüksekliği nedeniyle diyetinin buna göre düzenlenmesi gereken bir çocuk için İstanbul içinde önerebileceğiniz bir pediatrik beslenme uzmanı var mıdır?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ipekkusgoz

Hiç gitmedim bilmiyorum ama Benal Büyükgebiz adını duyuyorum.


Elcino_mutluatolye

Ben de Benal Hanim'i duymustum, internette onerilerini de cok begenirim, ama sanirim O gastroentrolog.

Bu arada benim kizimda da 2 yasta kolesterol ve trigliserit yuksekligi cikmisti. O zamandan once pinar beyaz, hellim gibi yagli peynirler ve tereyag cok veriyorduk. Daha sonra hellim ve pinar beyazi kestik ama diger peynir ve sut urunlerini yagsiz da kullanmadik. Yemeklerinde yag oranini cok azalttik. Kilo alimi ve buyumesi hic etkilenmedi ama kolesterolu dustu. Siz tabii ki istiyorsaniz beslenme uzmanina da danisin ama ben de tecrubemizi paylasmak istedim.

Gecmis olsun!


Melody

Tavsiyelerinize çok teşekkürler, başka birisini bulduk çocuklar üzerine uzmanlaşmış, onunla devam edeceğiz. 


ipekkusgoz

İsmini paylaşsanız belki ihtiyacı olan başkaları da faydalanırdı.


Melody

Academic Hospital - Dyts. Sabiha Keskin


babu

Merhaba melody, dr icinize sindi mi ve ne tarz onerilerde bulundu acaba? Benim oglumda da biraz yukseklik var. Cocuk dr'u balik yedir, paketli abur cubura alistirma, agir kirmizi etler kizartmalar cok yedirme dedi ama bunlar zaten yaptigimiz seyler, biraz 'boyle devam' demis oldu. Kilosu yuksek degil, tam ortalama, boyuna gore az bile.

Elcino_mutluatolye, oneriler icin tesekkurler, kilo alsin diye yag biraz fazla veriyor olabilirim. O konuda dikkatli olayim.Cevaplamak için Üye ol