Emzirdiğim bebekten ayrı kalma ve süt sağma

nesli_han soruyor: 3

Merhabalar,
Haftaya 3 günlüğüne yurtdışına çıkıyorum. 9 aylık kızımdan ilk kez ayrı kalacağım. Normalde geceleri emen bir bebek, gündüzleri de işyerinde iki kez sağıyorum. Çok miktarım ek besinlerle birlikte azaldı  aslında ama tamamen bitsin istemiyorum. Yurtdışında gün içinde sağma fırsatı bulamayacağım. Acaba 3 gün sütü sadece günde 1 ya da 2 kez sağsam ki o da geceleri olacak mecburen, sütüm iyice azalır mı? çözüm öneriniz var mıdır?
3 günlük süreçte gün içinde süt sağma fırsatım olmayacak ama süt daha da azalsın da istemiyorum :(

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


neretva

3 günde sütünüz azalsa bile bu geçicidir, dönünce sık sık emzirerek eski haline getirebilirsiniz. O 3 günde de bence en az 4 defa sağmaya gayret edin. Bir tane gece 10da, bir tane 12'de olsa, sonra sabaha kadar uyusanız sabah 6 ve 8'de sağsanız uyar mı acaba?


nesli_han

İŞte sık sık emzirme olamıyor maalesef. Aylardır uyuyunca emzirebiliyorum emmek istemiyor son 2 aydır:( ama sık sık sağarım artık dönünce. Çok teşekkürler bilgilendirme için.


ipekkusgoz

Ben de 6,5 aylıkken yurtdışına çıktım ama ben bir gece kaldım. Fakat hem manuel hem elektrkli pompam yanımdaydı. Gidiş ve dönüşte uçak da bile sağdım.Gündüz gittiğim firmada sağdım gece de elektrikliyle sağdım.İşyerinde 2 kere sağıyorsanız birden bunu yapmamanız çok fazla şişlik yapmaz mı göğsünüzde, sütün azalmasını hatta allah koruusn kesilmesini bırakın siz kendiniz rahatsız olursunuz gibi geliyor bana.Cevaplamak için Üye ol