Alerji, biorezonans

BurcuAs soruyor: 5

Arkadaşlar, oğlum 1 yaşında..Alerjik bir bünyesi var. Önceleri sırtında ve yanaklarında kızarıklıklar çıkardı ancak baharla birlikte hırıltılı öksürük ve burun akıntısı başladı. Prospan, Ventolin ve Zrytec kullandık bir hafta, hafifledi şükür. Ancak dr umuz bu alerjik duruma yol açan şeyi bulmamız gerektiğini, yoksa ilerde akciğerleri iyice etkilerse daha kötü olabileceğini söyledi. Aslında piyasadaki alerji ilaçlarını da ara ara denetti bize ama hala çözüm yok. En son biorezonans yöntemini önerdi. Göbek üstüne çok minik bi chip gibi birşey yerleştiriyorlar bu yöntemde.Önce parmaktan alınan kan ile neye karşı hassas olabileceğini buluyorlarmış.İçim rahat değil, daha önce çok uygulanmış bir yöntem olduğunu da duymadım. Aranızda bu konuda bilgisi olan, öneren / önermeyen var mı? Kan tahlillerinde çıkmayan allerjen madde, nasıl parmaktan kan alınan testte çıkacak ki? Kafam karışık ve çözüm bulamadıkça endişeleniyorum.Yardımcı olabilen olursa çok sevineceğim.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


asel

dediginiz yontemi daha once duymadimm.ama benimde kizimin alerjik bir bunyesi var hele bu havalarda iyice artti.kendi capimizda onlemler aldik odasindaki tuylu ve toz tutacak bircok seyi kaldirdik.oncelikle tozdan koruyoruz onun disindsa koruyucu olarak zaditen damla kullaniyorum ve doktorumuz neye alerjisi oldugunu 3 yasinda once ogrenemeyecegimizi soyledi


Yenidenanne

Sorunuz ilginç geldi, yanıtları ben de bekledim açıkçası. Kimse yanıt vermeyince de, bir arkadaşımın biorezonans ile sigarayı bıraktığı geldi aklıma. Zevkle sigara içerdi ve bırakmakla ilgili en ufak bir düşüncesi yoktu.
Akılla bakınca insana parmaktan alınan kandan ne olacak dedirtiyor gerçekten, sigarayı bıraktırma şekli de bir o kadar tuhaf, insan fikre teslim olmakta zorlanıyor gerçekten.
Ama madem doktorunuz önermiş, deneyin. Bebeğiniz allerjilerinden kurtulursa süper birşey olur :)
Denerseniz de sonucu paylaşın, merak ediyorum :)


ediluj

Biyorezonans güvenirliği ve etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış bir yöntem değil,bebeğinizin sözkonusu olduğu bir durumda tedaviyi ben çok sıcak bakamadım..


Berna

biyorezonans merkezlerinin birbirlerinden farklı olduğunu bilriyorum, annem sigarayı bıraktı biyorezonansta, İzmir de, şehirde 10dan fazla merkez var, seçmek zordu, biz bizden önce birçok arkadaşımızın gittiğine gittik. Başka bir semttekine giden bir arkadaşım sigarayı bırakamadı. 
Alerji konusundaki başarı oranları ve vakaları neler diye sorabilirsin sanırım bunu öneren doktoruna.
Benim oğlum ve kızım allerjik. Oğlum süt ve süt ürünlerine, yumurtaya, balkabağına ve karpuza, kuzu etine allerjikti, nereden anladık altıncı ayda ek gıdalara başladıktan sonra gaz-pişik-kızartılar-şişliklerden. Bu besinlerle teması berbat oluyordu. Şimdilerde süt ve süt ürünlerini kullanıyor ama pek hevesli değil, kuzu eti ve balkabağı da geçti ama ağzına yumurta koyamaz. Yani allerjiler zamanla geçer, ama bazı besinler ve ortamlar zaten şüphelidir, deneme yanılma yöntemiyle alerjili olduklarını bulabilirisiniz. Kızım da daha deneyimliyim şimdi beslenmemde  süt ve süt ürünleri, dana-inek eti, süt içerikleri, yumurta, fıstık yok böylece gaz- pişik-kaşıntılar yok. Bu besinleri de deneme yanılma yöntemiyle bulduk, beslenmemde yer veriyordum ama tepkilerine göre beslenmemden tamamen çıkarttım şimdi sütüm ona zarar vermiyor, rahat rahat uyuyor.
Çamaşır yumuşatıcıları ve bebek deterjanları ve diğer çamaşır deterjanları müthiş alerjiktir, kokuları rahatsız edicidir, çamaşırlarını roxy sabun tozu ile yıkayıp yumuşatıcı gözüne elma sirkesi koyuyorum, harika, çamaşırları kokusuz.
Oğlumu organik meyve suları, her türlü aburcubur yemek, cildini kızartıyor ve kaşındırıyor ama belli bir dozda hepsinden yemesine izin veriyoruz.
Alerjili çocukların burunları kolay tıkanıyor, burunların hep açık tutmaya çalışıyoruz ve bunu sık sık kontrol ediyoruz, serum fizyolojik bire bir.
Allerji testleri 6 yaş sonrası için yanıltmayan sonuçlar veriyor diye biliyorum, bu nedenle oğlumu hiç alerji testlerine götürmedim.


ykt

arkadaşlar, yeğenimde süt alerjisi vardı, biorezonansla bu sorunu çözdüler ama tabii ki bunu yapan sağlık merkezleri konusunda seçici olmak lazım, İstanbul kadıköyde Neosante var, Dr. Ersal Bey, bu alanda ciddi gelişmeler kaydeden bir uzman, hatta ben de oraya sigara bırakmak için gittim ve bıraktım... bilginize... faydası var zararı yok.Cevaplamak için Üye ol