oto koltuğu ne zamana kadar ters kullanılacak?

nisa06 soruyor: 4

minikler araçta ne zaman kadar ters yolculuk edecekler? kaç aydan sonra oto koltuğunun yönünü normale çevireceğiz yoksa hep böyle mi seyehat edecekler?sizler nasıl kullanıyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


hande

Biz dört yaşına kadar ters oturtan bir grup anneyiz:)) biz 1 yaş sonrası koltuk almaya kalktığımızda çok zorlandıysakta şimdilerde daha kolaylaştı. bu sayfaları bi inceleyin isterseniz.

http://www.nurturia.com.tr/groups/cb9ecc7c-bfa2-4b7a-9396-9c9d0079a2fd/1/geriye-donuk-araba-koltugu-sevenler

http://www.kitubi.com/category/araba-koltugu/


duyguzynp

bende bu gruptan öğrendim geriye dönük oto koltugu olayını.ve aklıma çok yattı.doruk şu an küçük ama zamanı gelince britax almayı düşünüyorum geriye dönük olarak.


hande acaba britax ı çocuk oturmaya basladığından itibaren kullanamazmıyız.mutlaka 1 yaş mı gerekli.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Ben de hande gibi o anne grubundanım. :) 13,5 aylık olana dek anakucağı denilen grup 0+ oto koltuğumuzu kullandık, sonra da geriye dönük grup 1 oto koltuğuna geçtik. Çok memnunuz. 4 yaşına kadar geriye dönük devam edeceğiz.


hande

9 aydan itibaren kullanıma uygun diyorlar duyguzynp bencede 9 aydan sonra gayet olur.  ondan önce boynu korumak için bebeğin anne karnı pozisyonunda tutmak doğruymuş ama 9 ay da çocuk iyice kafasına hakim hale geliyor. birde içinin bir küçük minderi var istenirse diye biliyorum 9 aylık bebeğe destek için. bizim koltuk çok uzun zamanda teslim edildiği için Can neredeyse 1,5 yaşına kadar anakucağında oturmak zorunda kalmıştı:))  Çocuk için çok can sıkıcı etrafı hiç göremiyorCevaplamak için Üye ol