1 haftalik kizimda korkunc gaz agrisi

metalhead soruyor: 5

Henuz sadece bir haftalik olan bebegimde muthis gaz problemi yasiyoruz, ve o agladikca ben mahvoluyorum. Boyle bir uzuntu olamaz.

Nurse Harvey's surubu onerdiler ancak bu kadar kucukken guvenle kullanabilir miyim bilemiyorum. Su an esim cikip nobetci eczaneden alsa mi diye dusunuyorum. Ama ilacin internetteki bilgilerinden bir haftalikken kullanilip kullanilmayacagina dair bilgi edinemedim.

Yardim ve onerileriniz benim icin cok onemli.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


happypipek

Size önerebileceğim bizim en çok kullandığımız yöntem çingene salıncağı. Ya battaniyeyle kendiniz tutun ya da yan sallanan bot beşikler var onlardan alın. Biz geç keşfettik bu salıcağı bebeği çok rahatlatıyor. Mucize gibi anında susuyordu.  Sizin daha önünüzde eğer bebek gazlıysa biraz daha zor günler var. Sabır ve sağlık diliyorum....


GOGO05

evet arkadaşımızın söylediği gibi battaniyede yada beşikte sallamakta çok iyi geliyordu bide arabada gezmek tavsiye ederim


selencem

Bu arada siz de gaz yapan yemeklerden uzak durun, sütünuzden onu da etkiler. Emzirmeden once rezene cayi icerseniz de faydasi olur. İlk gunler zordur, kolay gelsin :)


Silanurr

öncelikle gazsız sancısız günler dilerim. ben de eklemede buluniyim. gaz sancısı geldiğinde bulunduğunuz odayı terkedip başka bir odada ilgisini dağıtmaya çalışabilirsiniz. nurse harveysi ben de kullandım 20 günden sonra ama. düzenli kullandıktan sonra çok faydasını gördüm 3 aydan sonra sancı kalmamıştı. yemeklerinize muhakkak kimyon(gaz oluşumunu engelliyor) kullanın. bebeğize de 1 aydan sonra 1-2 kaşık ısırgan otunu öneririm (gazını rahat çıkartmasını sağlıyor). kolaylıklar dilerim..


metalhead

Herkese ilgileri ve onerileri icin cok cok tesekkurler. Hepsini dikkate alip denemeye basladik. Sonuclari yazarim ki baskalari da faydalansin.

Gazsiz, sıkıntısız, bol gulucuklu bebekler dilegiyle...
Cevaplamak için Üye ol