Ücretsiz iznin 24 aya çıkması ile ilgili kanun tasarısı

fatos soruyor: 10

Merhaba

Ücretsiz iznimin bitmesine az bir zaman kaldı. Bir ara çok gündemdeydi 657 sayılı kanunda yapılması planlanan doğumla ilgili düzenlemeler. Bunlardan birisi de ücretsiz iznin 24 aya çıkmasıydı. Bu yıl içerisinde tamamlanacağı söyleniyordu ama hala haber yok. Gelişmeler hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Bu soruyu cevapla


133 Cevap


erenim

valla beni de çok ilgilendiriyor keşke çıksa


fatos

of bu çok kötü oldu. Bende bakanlığı arayıp sorsam cevap alabilir miyim ki diye düşünüyordum.


hbabayigit

dört gözle bu yasayı bekleyen bir anneyim. zira ne ben ne de çocuğum çalışan bir anne olmama alıştık...bu çok zor üstelik bütün bir yaz bu yasanın umuduyla kendimi avutmuş ve yavrumla bir sene daha geçireceğimi ummuşken....inşallah en kısa zamanda çıkar...
arkadaşlar bu konu ile ilgili yapabileceğimiz bir şey var mıdır acaba???


fatos

Bu yasa çıkmadı ama ben 6 ay daha ücretsiz izin almayı başarabildim. Eğer devlet memuruysanız sizde deneyebilirsiniz.


erenim

re:fatoş

1  senenin üzerine mi 6 ay daha izin aldın?tubatulay

azerbeycan da 3 yılmış...


fatos

Gerçi 1 yıl kullanamadım. Çünkü yıllık izinlerimi


fatos

Gerçi 1 yıl kullanamadım. Çünkü yıllık izinlerimi düştüler.fatos

Gerçi 1 yıl kullanamadım. Çünkü yıllık izinlerimi düştüler. Ama 657 de bir madde var. 10 yılını doldurmuş memura 6 aya kadar ücretsiz izin verilebilir diye. Ama idarecinin takdirinde. Sağolsun Rektör bey bana verdi.


hbabayigit

eğer 10 yılımı doldurmuş olsaydım ben de kullanırdım bu izni ama malesef...siz şanslıymışsınız. ben öğretmenim. 21 saat dilekçesi verdiğim halde şu anda 25 saat derse giriyorum. hiçbir şeye tam olarak yetişemiyorum. adapte olamadım. ve kızımı bırakmak istemiyorum.
sık sık rapor sevk kullanmak durumunda kalıyorum. bu durumdan da çok rahatsızım. ama gerçekten bu adaletsizlik...adı üstünde ücretsiz izin her hangi bir zararı dokunmuyor devlete ve tüm uzmanlar özellikle ilk üç yılın anneyle geçirilmesini öneriyor.
ben nimet çubukçu veya başka birine ulaşabilirsem -mail yoluyla- bunları anlatmak istiyorum ama tabi kişisel mail adreslerini bulamıyorum.
arkadaşlar ne yapabilriz?
yardım ve destek lütfen....Cevaplamak için Üye ol