antibiyotiksiz nereye kadar

aytude soruyor: 5

son 1 aydır oğlum genelde ateşli, hafif hafif, az öksürük az balgam derken gecen hafta sonu öksürük ve ateş şikayetiyle doktora gittik. balgamı yüzünden de kusuyordu. (bu arada balgamı atması için evde yapabileceğimiz herşeyi bir süre yaptık, bitki çayları, bal zencefil, tarcın, pekmez vs. ne kadar formül varsa nurturia saolsun hepsini denedik)

neyse, doktorumuz beni de sevindirerek antibiyotik yazmadı. hafif bir boğaz iltihabı var dedi. 

aradan bir hafta geçti, hafif ateş, bitmeyen balgam, her gece yastık yorgan banyodayız kusmuk içinde. en son dün sabah başlayan ateş gece 40.5'e ulaştı ve ben bir başıma ne koca var ne anababa, acilde aldığım soluğu sabah 4te. 
sonuç:6 adet novosef antibiyotik igne. ilerlemiş, tekrarlayan boğaz iltihabı, balgam dolu bir boğaz. nefes alamayan bir cocuk.  ve hala düşmedi ateş, sık sık hızla 39a cıkıyor, az önce yine 40tı. 

sunu sormak istiyorum, tamam kullanmayalım, doğal yollarla tedavi olsunlar, ama bu cocuk ne kadar dayanacak, ne kadar dayanmalı ateşe, balgama öksürüğe?? özellikle yurtdışında yaşayanlara soruyorum, ne yapıyorsunuz doktor antibiyotik yazmadığında?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Ozlem

aytude, geçmiş olsun bizim doktorumuz da antibiyotik taraftarı değil, ancak özellikle devam eden 38,5 üstü ateşte antibiyotik verir. Bazen çocukğun bir gün ateşi çıkıp bildik ilaçlarla düşerek çocuğun iyileşmesine yardımcı oluyor, ama bu durumda bir daha ateş çıkmıyor, ama enfeksiyon durumlarında ateş devam ediyor ve sıkıntılı durumlara yol açıyor, bunlar sadece yaşadıklarım ve gözlemlerim. Benim kızımda 3-4 kere antibiyotik almıştır, ama bazı aşamalarda gerekliliğine ben de inanıyorum.


Narslana

İlaç seçimi çocuktan çocuğa kadar değişik olması gerekir. En çok siz kendi çocuğunuza bilirsiniz ve onu siz kontrol edebilirsiniz. İlk kızım,  neredeyse 5 yaşında, hayatta sadece 1 sefer ilaç kullandım, o da antibiotik. o zaman beta kültürde çıktı. Ama o çok kolay iyileşiyor. Ateş düşürücü kullanmıyorum, ateş bir gün sürüyor, sonra 2-3 gün hasta gibi oluyor, ondan sonra iyileşiyor. Ama onun anne sütü desteği var, ondan kolay olabilir. Bir de biz homeopati kullanıyoruz.

Ama ikinci kızım çok daha hassas, ona şu ana kadar 1 sefer ateş düşürücü verdim. Ama kesin daha kötü hastalanıyor.
Ama bazı insanlar ilaç kullanmazlarsa gerçekten birden çok kötü oluyorlar. Doktor onu bilemez ve tahmin edemez. Bu yüzden anne-baba dikkat ederek ve düşünerek onu karar verecek. Gerekirsa 2.doktora gidip onun fikrini da almak faydası olur.


Meral16

Homeopati hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? Bugünlerde araştırdığım bir konu. Uygulayan biri olmanızdan dolayı sizdende fikir almak isterim.


Narslana

Biraz geç yazıyorum. Ben çok önceden onu kullanmaya başladım. Önce doktorla kendimiz tedave olduk - çok ciggi alerji vardı. Sonra da biraz araştırmaya başladım - bu homeopati neymiş ve nasıl çalışyormuş. Onların kitapları aldım, okudum ve acil durumlarda kullanıyorum. Bence çok fark ediyor. Yazdığım gibi - evimizde hiç normal ilaç yok, ateş düşürücü bile kullanmıyorum. Hep homeopati.

Biraz kullandıkçe hangi çocuk hangi ilaca iyi tepki veriyor anladım. Mesela büyük kızım ateşleyince ona beladonna veriyorum, sonra da Calcarea Carbonica, ama küçük hastalanınce ilk Hammomila veviyorum, ondan sonra genelde Calcarea Fosforica. Bir de ilk gün ateş oluyor, ateş düşürücü vermeyince hastalık kendinden hafifleşiyor.
Burnu akınce ben hiç bir şey yapmıyorum, burnuna da hiç bir şey sıkmıyorum, kendisinden geçiyor.
Öksürük da bakmak ve düşünmek gerekiyor, onu semptomlara göre düşünüyorum - 2-3 farklı ilaç veriyorum - iyi geldiyse iyi, fark yoksa kendisinden geçiyor zaten, bir hafta yada 10 gün kesin geçiyor.
Homeopati tamamen güvenli ve yan tepki olmayan tedave - ilaç tan faydası olmadı bile sürede zararı da yok. Ve kesinnikle normal ilaçlarla kıyaslanmaz.


kuzununannesi

alakasız olacak ama gecenlerde lüzumsuz bir doktorun yuzunden oglumun bostan yere gunlerce ateşlerde yanmasına şahit olduk.. lüzumsuz yere kullandırdıgımız ilaçlar ve antibiyotikler de var tabi.. virütik ağır bir enfeksiyon gecirirken, doktor beyimiz sırf basından göndermek için dogru duzgun muayene etmeden tahlil istemeden, antibiyotiik artı bir dizi gereksiz ilacı bize yazmıs bulundu.. biz bir iki gun bekledik, kullandık ilaçları ama hiçbir faydasını görmedik.. oglum gunden gune daha kötü oldu.. 3. gun yeniden doktora götürdük (baska bir doktora).. acilen hastaneye yatırmamız gerektiğini, vücudun cok savunmasız kaldıgını ve piyasadaki hiçbir antibiyotikle bu rahatsızlıgın tedavi edilemeyecegini söyledi.. düşünebiliyormusunuz.. diğer doktor(!)a guvenip beklesek, oglum bugun ne durumda olurdu Allah bilir.. bostan yere vucuda verilen ilaçları hiç saymıyorum bile.. 4 gun hastanede yattık.. ilk 3 gun baygın yattı resmen.. 4. gun kendini topladı ve doktorumuzunda uygun görmesiyle hastaneden ayrıldık..

5 gun oldu cıkalı.. şimdilik hersey yolunda görünüyor.. diğer doktoru şikayet ettim, ama hastane doktoru savundu.. kendisini Allah'a havale ettim.. tedavimizi yapan doktorada her an dua ediyorum Allah ondan ve onun gibilerden razı olsun..Cevaplamak için Üye ol