lazımlık

nurturia soruyor: 4

Üye kendi isteğiyle Nurturia hesabını kapatmıştır.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


CiciAnne

evet, genellikle tek seferde alışmasından, ara geçiş kullanılmamasından yana çocuk doktorları. Ben de adaptörle alıştırmayı düşünüyorum.


zeynep_bartu

bizde hem adaptör var, hem de lazımlık. fisher price'ın yeşil kurbaga modelini aldım. hem oglum sevdi hem de erkek annelerine rahatlıkla önerebilirim, hic siçramıyor.


sedavesila

Adaptor daha pratik ancak lazimligi oneririm. Okudugum tuvalet egitimi kitaplarinda, cocugun ayaginin yere basmasi gerektigi yaziyordu hep. Yerden aldigi gucle bagirsaklarini bosaltiyor, belli kaslarin devreye girmesi icin gerekli.


Hatta bir kitap soyle yaziyordu: "Ayaginiz yere degmeden tuvaletinizi yapmanin ne kadar zor oldugunu anlamak icin kendinizi dev bir tuvalette otururken, bacaklariniz sarkanken dusunun" :)

Biz hala lazimlik kullaniyoruz, hatta yavas yavas kendisi camasirini indirip cisi geldigi zaman oturuyor, bize bile soylemeden.


ezgo

Ben de aynen sedavesila gibi düşünüyurum.Oğluma önce adaptör aldık ancak doğrusunun hem deneyim hem de doktor önerisi ile ayağının yere basma gereği nedeniyle lazımlık olduğunu anlayıp, rahat oturabileceği türden bir lazımlık aldık.Birkaç yeri dolaşmış ve en rahat lazımlığı  yine uzman önerisi ile koltuk şeklindekilerden olan Mothercare de bulup almıştım.Cevaplamak için Üye ol