kac aylikken yurutec kullanmali

Puccanne soruyor: 9

Slm anneler bebisim 4 bucuk aylik kayinvaildem yurutec almis ve oraya gttigimizde mutlaka bindiriyor ''anne daha kucuk zarari var buyusun oyle biner babaannesi''diyorum ''bisey olmaz ben kucuk oglumu 3 aylikken bindirdim''dio yok daha neler bende buyuzden yuruteci evime getirdim cokta ii yaptigimi dusunuyorum cunku beni kimse dinlemiyor...sizce yurutec ayi kactr faydalari ve zaralari nelerdir..!

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


tenyax

bizim doktorumuz yürüteci kesinlikle önermedi bizde hic kullanmadık. parmak ucunda yürüme, sırta gereksiz yük binmesi, kasları tam gelismeden zorlama  vb. seylerden dolayı yararrdan cok zararı olabilecegini, kasları dogal yollarla gelistikce zamanı geldiğinde zaten yürüyecegini özel bir çabaya gerek olmadıgını söyledi doktorumuz.oğlum da  7 aylık emeklemeye,8,5 aylıkken sıralamaya basladı,11 aylıkken de  ilk adımlarını attı.
illa yürüteci kullanacagım diyorsanız kızınızın desteksiz oturmaya baslamasını bekleyin bence,  kayınvalidenize de doktorumuza sordum daha cok erkenmis yürütec icin dedi falan dersiniz. daha cok minik, yürütec icin cok erken...


ayse_deniz

Bizim doktorumuzda kesinlikle önermiyor. Kas gelişimini olumsuz yönde etkiliyormuş. Siz en iyisi o yürüteçten kurtulmaya bakın :))))


gokalpileseyrialem

sevgili prensesin annesi zaten soruna net olarak cevabını almışsın ben sadece çok fazla evham yapma demek istedim sonuçta büyüteçle büyüyen bir çok nesil var evet şimdi bizler daha bilinçli anneler olarak artık kullanmayı tercih etmiyoruz babaannede biniyor olmasıda çok sık tekrarlanmadığı için sorun olmayacaktır.Boşuna bu durumu anlatmak için gerilme derim ben.Bırak o da torunundan ve onu düşünüp aldıklarından keyif alsın :)
Hamilelik annelik ve bebek bakımıyla ilgili tecrübelerimi yazdığım bir blogum var faydasını göreceğini düşündüğüm pek çok yazı var sevgiler...
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/


barakuda

gokalpileseyrialem'e ben de katılıyorum, doktorların kitaplardan okudukları babaannelerin de tecrübeleri var, kendini gereksiz yere strese sokma ve kayınvalidene güven. Benim kızım da yürütece bindi ve 9.aylık yürüdü. Doktorlar yürüme zamanı gelmiş yürümüş dediler. Yürütecin kas gelişimini veya yürümesini geciktireceğini düşünmüyorum, tabi saatlerce yürüteçte durursa veya yürütecin yüksekliği doğru bir şekilde ayarlanmamışsa bilemem.bsoyluk

prensesim merhaba.

ben de yürüteç konusunda kararsız kalmıştım.
bu yazıyı okumanı tavsiye ediyorum.hatta kayınvalidene de okutabilirisin:)tabi ki karar yine de sana kalmış.Kolay gelsin.


yes

ben oğlumu 5 aylıkken koydum 8 aylıkkende yürüdü bence alakası yok...


yaseminn

bebeklerin ne zaman yürüyecekleri genlerine kodlanmış. ben yürüteç kullandım ve oğlum 12 aylıkken yürüdü. kızım da yeni 12 aylık oldu ve yürümeye başladı. arkadaşımın oğlu hiç yürüteç kullanmadı ve 14 aylıkken yürüdü. bebeğin yürüteçte durduğu süre abartılmadığı ve güvenliği sağlandığı müddetçe abartıldığı gibi bir zararı olduğunu düşünmüyorum. ben ve kardeşim de yürüteç kullanmışız zamanında.


melikeninannesi

8. ayında demişti bana doktorum valla zaten doğru düzgün binmedi bile benim kızım sıkıldı indi ama çok işim olduğunda oyalansın diye koyuyordum içine o da takılıyodu 10 15 dk:)


ayberke

bizim doktorda kesinlikle yürüteç ve hoppala önermedi almadık.zaten bebekler zamanı gelince yürüyor.yürüteç onu yürümesini hızlandırmıyor .


Cevaplamak için Üye ol