Kundak

nurturia soruyor: 7

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ozURel

ben hiç kundak yapmadım oğlumu ve dediğiniz gibi doktorlar da ortopedik açıdan kesinlikle önermiyorlar zaten.. tavsiyem kullanmayın derim..


asl22

benim oğlum da ilk aylarda kendi kendini uyandırdığı için tavsiyelere uyup kundakladım..bacaklarını sarmadan sadece kollarını ince bi battaniye ile hafifce ,kesinlikle işe yaradı. eski usul sıkı kundak zararlı olabilirde hafifce kol bacak harketlerini engellemenin sakıncası olduğunu düşünmüyorum..


sayna

kundak ,anne karnını anımsattığı ve bebeğin kendi kendini uyandırmasını engellediğinden önerilir. önerilmeyen,eski tip,bebeği komple saran kundaklardır.

herhangi bir battaniye ya da pamuklu kumaş bile olur. ya da ebebekten falan alabilirsiniz mycey vs. yani aslında komplike bişeye gerek yok. muhtemelen anneniz falan da biliyodur. esası: üçgen şeklinde bir battaniye-kumaş vs.ye bebişi kollarını hareket ettirmeyeceği şekilde sarmak. şiddetle öneririm. yapın:)

eğer youtube dan bakmak istersenis harvey karp ın 5 s yöntemi diye, bebekleri sakinleştirmek için kullandığı, orda da vardır.


iflah_olmaz

kundaklamak bi bebek için eziyetmiş gibi gelmiştir hep.düşünsenie sizi sıkı sıkı sardıklarını,kımıldayamıyosunuz:-(((ince bi battaniyeyle sarmalamak belki olabilir ama kundak bana çok gereksiz geliyor.

ben hiç kullanmadım.rahat rahat takılıyodu yatağında:-))


gulenozel

Annem emir doğmadan önce almıştı bana mycey'in modern kundaklarından bir tane, Harvey Karp'in 5s ini de gene bir dergide okumuştum, bizde kundak diyince direk akla eski dönem geliyor oysa amaç arkadaşların da dediği gibi bebeği rahatlatmak, yazın müslin bezlerle kışın battaniyelere yapabilirsin, hatta 2 kat da kundak yapabilirsin kış nasılsa. Kendi tecrübeme gelince, emir hiç sevmedi gerek mycey'in ki gerekse battaniye sardığımız anda ortalığı ayağa kaldırdı, hala da öyle ne tulum giyer ne de üstünü örttürür, popo bi yerde baş bi yerde uyur.. Üşümesin diye güldür güldür yaktığım Gaz paralarını ondan alıcam ilerde:))) ha bu arada karpın 5s inin hiçbiri de bizde işe yaramamıştı o ayrı


ozURel

evet bebekler özellikle de ilk aylarda çok irkilirler.. ben oğlumu 40 ından sonra hep yüzüstü yatırdım.. kusan bi bebek değildi fakat yine de bi önlem olmuş oluyordu.. elleri de boşta olmadığı için irkilme durumu da çok büyük oran da azalmış oluyordu..


sunkey

Ben dort ucbucuk aya kadar hazir kundak kullandim. Uykulari uzadi kendini uyandiramadigi icin.tavsiye ederimCevaplamak için Üye ol