Demir damlası mı tozu mu

kuzum soruyor: 2

https://www.eczanem.com.tr/Nutrigen_Ferromixin_Demir_ve_Vitamin_Eksikliginde_30_Sase-urun3250.html

"Damla formunda demir kullanımı bebekler tarafından çok zor tolore edilir. Kusma, ishal, kabızlık, dişlerde koyulaşma, beslenmeyi bozan ağızda metalik tat gibi pek çok soruna yol açar.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve UNICEF demirin yol açtığı bu istenmeyen etkileri ortadan kaldırmak için enkapsüle (yağ ile kaplanmış) demir içeren saşe (toz) formda demir desteği ürünlerinin kullanılmasını onaylamıştır.

Ferromixin demir desteği ürünler alanında yeni ve bebekler tarafından çok kolay tolare edilen, demir damlalarının olumsuz etkilerine yol açmayan farklı ve özel bir yaklaşımdır."

diyor linkte.

doktorumuz bize de linkteki Nutrigen Ferromixin verdi damla yerine. Damlayı da buradaki arkadaşlardan öğrendim. Sorum şu olacaktı : Dün ilk defa denedik vermeyi, içinde yarı katı gıdaya karıştırınız diyor. ama biz bir ay sonra ek gıdaya geçicez. doktorumuz anne sütü ya da suyla verebilirsiniz dedi, fakat suda erimedi, topaklaştı, mamanın içinde güzel olurdu da dediğim gibi henüz mama yok. suyu da hep çıkardı ağzından kızım, yani veremedik. bizim gibi olanlar varsa nasıl verdiniz acaba ve linkte yazdığına göre toz hali daha iyi, damla kullananlara niye toz vermedi acaba doktorları, ve damlanın ismi nedir, acaba ben de ek gıdaya geçene kadar damla mı kullansam? doktora da sorucam ama sizin fikirlerinizi almak istedim.

teşekkürler

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


kuzum

yazmayı unutmuşum: doktorumuzun verdiği bu toz demir takviyesi süt ve süt ürünleriyle birlikte tüketilebiliyormuş ve kızım şu anda anne sütü aldığı için anne sütüyle beraber kullanabileyim diye vermiş bu nutrigen ferromixini.
neyse doktordan aldım sorumun cevabını. madem almıyor bebek şimdi, ek gıdaya kadar damla vericez.


Nil


Ferro Sanol yerine Ferrum damla kullanabilirsiniz. Genellikle Ferrosanol öneriliyor (değerliğinden dolayı emilimi daha fazla diye) ama tadı kötü ve her bebek tolere edemiyor. Ferrum'un tadı daha iyi. Cevaplamak için Üye ol