emzdirirken hemen uyuyuyor

esma2012 soruyor: 6

5günlük bebegim var hemsire 15dk iki gögüsününde emsin demisti ama bebegim 10dk sonra uyuya kaliyor diger gögüsümü almiyor.hemsire buna izin verme demisti uyumamasi icinne yapabilirim?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


esrabektas

hıım bize de oldu hastanedeyken şimdi vücudu yorgun olduğundan ve de hala anne karnında sandığından kendini uyuklar sen sakın sallama emziriken ve uyandırmaya bak burnunu sık demişlerdi bana ben yapmadım nefes alamaz diye.uyandır ayağını elle de dediler topuğunu bak gör inş.bir açılacak ki bunlar daha yeni alışıyorlar dünyaya bir alışsın acaba uyur mu kolay kolay hayırlı olsun inş.


kedidirkedi

Uyuması normal, dürtükleyeceksin :) Bir de 15  dk. diye kendini şartlama. Sütün bolsa, bebek güzel emiyorsa, kontrollerde kilo alımı normalse tamamdır. Ben 2 saat arayla bir birini, bir ötekini emzirirdim. Sütüm boldu, bebegim güçlü emiyordu, 5 dk. max. 10 dk. da memeyi bitirmiş olurdu.


ozgu_naz

çok minik annesi:) bizimki de sızardı resmen. büyüdükçe artar süresi. ama uzun uzun uyumasına izin vermeyin.2 saatten uzun süre uyumasın. beslenmeye ihtiyacı var.emmediyi bırakınca yanağına hafifçe vurun parmağınızla yeniden emmeye başlayacaktır.


esma2012

2saatte bi emzdirmem gerekiyor ya basladigim saatemi yoksa bittisindemi 2saat hesaplayacagim. sacma bi soru olabilir ama genede sormak istedim


kedidirkedi

Bitirdikten itibaren 2 saat sayacaksınız.

 


atb

merhaba, hayırlı olsun bebeğiniz, benimki de bir meme emenlerden, süt de var, hala ikinciye geçtiği çok az oluyor böyle başladık böyle alıştık. iki-üç saat sonra diğeri.
ama uykuda bile emebilir, biraz rahatsız edin yeter. kendisi zaten acıkıp istiyordu ikinci haftada hem de çalar saat gibi tam iki saatin dolmasına beş dk kala aranmaya başlıyordu.
tek memede 40 dk kaldığını da bilirim ama. midesi küçük, süt de çok olunca dinlene dinlene emiyordu :)Cevaplamak için Üye ol