göğüs koruyucuları ile ilgili yardımınıza ihtiyacım var...

elif_mami soruyor: 9

Merhaba arkadaşlar, göğüs koruyucuları hakkında tecrübeleriniz varmı? Yara olan ve 2 haftadır iyileşmeyen göğsümde dün kullanmaya başladım, ben rahat ettim ama bebek için yanlış mı yapıyorum acaba diye düşünüyorum, sonrasında sakıncaları var mı??? Yardımcı olursanız sevinirim.. Sevgiler...

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


Loxodonta

Ben de kullanmıştım, çünkü çok yara olmuştu göğüs uçlarım. Ama doktor hemen bırakmamı söyledi. http://www.nurturia.com.tr/questions/4405e028-2cd4-4b18-a534-9d6f0187a86f/1/silikon-meme-ucu-ile-problem, http://www.nurturia.com.tr/questions/922a32b5-3c1d-4be5-935d-9db4012691ec/1/meme-acisi adreslerinde bu konu tartışılmıştı, bir bak istersen.

Uamrım en kısa zamanda yaraların geçer.


ankame

merhaba, benim de çok kötü olmuştu ama merak etme kısa sürede geçecek ve o günleri unutacaksın.ben lansinosh kullandım emzirmeden önce silmen gerekmiyor.ayrıca göğüs kalkanı ve gögüs ucu gibi yardımcılar da iyi gelmişti.


kapbula

Merhaba, özellikle bu tip sıkıntı olduğunda daha doğal hatta organik bir krem kullanırsanız daha iyi olur. Earth Mama Angel Baby markasına ait %70.5 organik içerikli özellikle Lanolin içermeyen Nipple Butter diye bir ürünü var. Kullanan herkes çok memnun. Her emzirmeden önce hem sonra sürüyorsunuz. Bebeğin ağzında pamukçuk oluşumunu da önlüyor. Sürüp emzierebilirsiniz silmenize gerek yok. Başarılı bir ürün. Denemenizi tavsiye ederim. Lansinohun içinde lanolin var aslında lanolinin çeşitli şekilleri varmış ve bazı şekilleri insan sağlığına zararlı olabiliyormuş. Lansinohun içindeki lanolin sanırım zararsız ya da daha az zararlı o da fena bir ürün değil. Ama sonuçları hakkında fazla bir bilgim yok Lansinoh ile ilgili.melikekuzey

ben bebeğimi sürekli kalkan yardımıyla emzirdim. Aksi takirde korkunç yaralar oluyordu, öyle ki çocuk kanlı süt içmekten çıkarttığı sütün içinden kan çıkar olmuştu. Doktor belki çocuğun emmesini zorlaştırması nedeniyle süt alımını azaltabilir demişti. Ancak sütümde ilk 6 ay tek başına yetti, hatta 16 aylık olana kadar emzirdim. Çocuk kan yuttukça bu sefer sindirimini yormuş oluyoruz ayrıca canımın acısından neredeyse sütüm kaçacaktı. Tabi kalkanı her seferinde steril ediyordum. Hatta ilk başlarda kalkanı belirli bir süre çıkarmayıp göğsümü sütün içerisinde bekletmekle yaraların iyileşmesini hızlandırmıştım.bebegimoldu

Merhaba,

Benim minik de emerken göğüs uçlarım felaket acıyordu. Kor demirler batıyor gibi hir histi. Hep keyifle bahsederler emzirmeden ama ben neresi güzel bu emzirmenin diye düşünüyordum. Gözümden yaşlar geliyordu ve daha kötüsü de bebişte bilirubin seviyesi yüksekti. Yani bol bol emzirmem gerekiyordu.

Ben bir Avent annesiyim, o yüzden kelebek uçlu koruyucu ve kalkan hakkında detaylı bilgi sahibiydim. Ben hamileyken önerimle kullanan bir arkadaşım da kelebek koruyucuyu acıyan göğüslerine takmış ve sonuçtan çok memnun kalmıştı. Ben de o yüzden hemen kullandım.

Benim sıkıntım bebeğimin çok küçük olması bu yüzden silikonla beraber memeyi çekememesi olmuştu. Hatta göğüs ucumu önce niplette ile çekip ardından takıyordum kelebek koruyucuyu. Bir kaç kez denedikten sonra başarılı olduk. Bebiş silikon ucu da alabildi 2. haftasında. Bu sayede emzirmeye devam edebildim. Hem sütüm azalmadı hem de bilirubin seviyesi düştü. Ben çok tavsiye ederim. Bazı doktorların farklı tasarrufları olduğunu duydum ama benim o dönemki doktorum da şiddetle önermişti.

Yaklaşık 2 hafta içinde göğüsleriniz alışıyor zaten. Bu sürede de kalkanları kullanıp göğsünüzü kurutursanız çok faydasını görürsünüz. Bu konuda yardım isteyen başka anneler de olduğu için konuyu blogumuzda etraflıca anlatmıştım.  Buradan okuyabilirsiniz, size çok yardımı olacağını umuyorum.

Bu arada anne bebeklere özel alışveriş sitesi unnado'da sadece  bugün ve yarın geçerli olacak bir Avent kampanyası var. Kelebek koruyucu da indirimde.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Sevgiler.
elifece

merhaba,
ben de earth mama and angel baby nipple butter kullanıyorum hamileleğimin 8. ayında kullanmaya başlamıştım doktorumun tavsiyesi ile.
çok da memnun kaldım, hiç yaram olmadı
size de tavsiye ederim, silmeden emzirebiliyorsunuz.


nesejoy

doktorumun onerisi ile 2 ay kalkan kullandim ancak onlarla gecti yaralarim denedigim hicbir ilac fayda etmedi.


yaseminn

benim önerim earth mama angel, doğal bir ürün. sayesinde kolaylıkla atlattım ilk günlerde oluşan çatlakları.

elif_mami

Arkadaşlar, önerileriniz için çok teşekkür ederim. aventin kelebek şekilli göğüs ucu çok iyi geldi ve yaralarım oldukça toparlandı, bir de göğüs kalkanı aldım,  o da çok iyi geldi ama göğüs ucunu kullanmamak gerekiyormuş, sonradan bir doktor arkadaşım söyledi, hem bebek alışıyormuş hem de enfeksiyon açısından zararlıymış. ne kadar kanasa da emzirmeliymişiz, bir zararı yokmuş bebeğe, biz de o acıya katlanmalıymışız malesef :(
kendinize iyi bakın, sevgiler...


Cevaplamak için Üye ol