Doğum sonrası regl

bechel soruyor: 7

Arkadaslar doğum yapalı yaklaşık 14 ay oldu,regl olmadım,  hala emziriyorum, acaba normal mi?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


bellroad

emzirmeniz de sorun yok, regl mi olmadınız? ben 7.5 aylıkken oldum 17 aylık hala emziriyorum


chroma

Gebelik öncesinde adet düzensizliği var mıydı? Gerçi varsa bile 14 ay uzun bir zaman. Doğum sonrası 10-11 aya kadar normal karşılıyorlar. Dr'la görüştünüz mü?


denizkiz

Ben iki aydir olmuyorum ve endiseliyim hemen doktora gidicem ... Bence normal degil kesinlikle cok uzun bi sureden bahsediosunuz...


mutluannelif

Doktorlar 1 yıl normal olduğunu söylerler hep. Belki eli kulağında olacaksınız ya da gebesiniz ama bir görünün derim mutlaka.

Emzirmekle bir ilgisi yok. Ben doğurur doğurmaz hemen 1 ay sonra olmuştum bir tek hamileyken olmadı !


bluebamboom

15. Ayda emzirmeyi bir gun birakip bir sure de gunde en fazla 3 kez emzirince regl oldum.doktorum erken menepoza bağlayabilecegini ve emzirmeyi hemen birakmami soyleyip gozumu korkutmustu. Ilk reglimden sonra eskisi gibi her istediginde emzirmeye basladim. 6 aydir da gayet duzenli oluyor.. emzirmek hormonlari baskiliyor o nedenle normal ama benim doktorun soyledigi gibi bir durumla da cok nadiren karsilasilabiliyormus..


bechel

teşekkür ederim cevaplarınız için, doğumdan bir sene sonra kontrole gitmek gerekiyor zaten, ben gitmemiştim, sanırım gitsem iyi olacak, bu arada canım deli gibi tatlı çekiyor bu günlerde, belki de eli kulağındadır, çok matah birşeymiş gibi yolunu gözlüyoruz şu regl olayının yahu:)


santaluz

ablam 2 sene emzirdi 2 sene regl olmadı. ben hala emziriyorum ama 10. ayda regl oldum. yani değişken bir durum hormonların dengeye gelmesine bağlı. bir de düzenli olarak emziriyorsanız daha da gecikiyor.Cevaplamak için Üye ol