Bebeğimi bakıcıya nasıl emanet edip gideceğim / kamera

ozgurdenizonur soruyor: 10

İşteyken bebeğinizi izlemek için kamera kurdunuz mu? Hangi özelliklerinden memnun kaldınız/kalmadınız? Ya da kuracak olsanız ne gibi özellikler olmasını isterdiniz?

Biz bir bebek/bakıcı izleme hizmeti olan İnvidyo ürününü ODTÜ Teknokent'te geliştiriyoruz. Nurturia anne babalarının fikri bizim için çok değerli. Fikirlerinizi bizimle paylaşarak Invidyo ürünümüzü geliştirmemize katkıda bulunan 10 kişiye yeni çıkacak İnvidyo ürününü hediye edeceğiz. 

Bu soruyu cevapla


28 Cevap


sinemmom

Kurmadim.kamera kurma ihtiyaci duyacagim birine cocugumu zaten birakmam.


maviboncukk

İbaby kullndım fakat ben netten, ekrandan açıyı ayarlayayım derken, bebeğin odasındaki lkamerada döndüğü için bebeğin ilgisini çekiyor. Uyuturken zor olabiliyor.

Ne kadar güvenseniz de bakıcı sonuçta., asla ve asla kamerasız emanet edilmemeli bebekler..


ozgurdenizonur

Sinemmom bakıcıya güvenip güvenmenin yanında, evde yokken bebeğin ilk adımlarını, iştahla yemek yediği, veya gülücükler saçtığı güzel anlarını kaçırmamak hatta sonradan o anıları tekrar tekrar izleyebilmek için de kamera kurulabilir. Ne dersiniz?


ozgurdenizonur

maviboncuk,


Bebeğiniz evde bakıcı ile yalnızken, bakıcının en çok hangi davranışından tedirgin olursunuz?

Ne yapması ya da neyi yapmaması sizi en çok rahatsız eder?


kucukadam

Kameralar sensörlü olsa ve odada birisi varken çekim yapsa. .kucukadam

Kameralar sensörlü olsa ve odada birisi varken çekim yapsa. . Bende katılıyorum kamera elzem. .


Florian

bebekizle.com'dan aldık biz de. 4 kamera var hepsinde de mikrofon var. Dolayısıyla hem görüp hem de duyabiliyorum. İlk çocuğumda kamera kurmamıştım. Sonradan iş yerindeki başka bir arkadaşın bebeğini izlediğini gördüm ve çok hoşuma gitti. İkinci çocuğumda da açıkçası çocuğuma kötü bir şey yapar diye düşünerek de kurmadım tamamen işlerin benim istediğim gibi gidip gitmediğine bakmak ve bebeğimin neler yaptığına bakmak için kurdum. İş yerinde fırsat buldukça bebeğimi oyun oynarken, ablasıyla dans ederken, yemek yerken izlemek çok keyifli. Ayrıca mesela mama sandalyesinde bırakıp mutfaktan çıkıyorsa "aman dikkat et bebeklerin işi belli olmaz" diye de uyarmıştım. Zira bazen insanlar bu tip şeyleri düşünemiyor. Elbetteki ilk haftalar daha çok bakılıyor, şimdilerde çoğu gün hiç bakmıyorum bile. Yine de istediğim zaman bakabilecek olmak güzel. 


Bakıcı ablamız da kameralar kurulurken bizimleydi ve kendisi de bu şekilde olmasını tercih etti. Hatta ilk görüşmemizde kamera olmasını tercih ederim demişti. Çünkü onlar için de bir güvence. Çocuk bu yeri geliyor kaşla göz arasında bir yere tırmanıyor ya da ayağı kayıyor düşüyor. Bakıcı için de açıklaması çok daha kolay. 


darkboom


KAMERA ELZEM DEĞİL KESİNLİKLE GEREKLİLİK...
 
daha iki gün önce bakıcınin ablamın kızına bakmak adına hiç bir şey yapmadığını kamera sayesinde öğrendik, kadın resmen tv izlemeye gelmiş. Ablam gizli kamera kullanıyor şu tabela şeklinde olanlardan, eksi yönü çok fazla, sadece tek bir yönü çekiyor dönüp felan ettiği yok, ses kalitesi çok kötü, olumsuzluğunu da daha geçen gün ki kamera çekiminde daha net anladık. bakıcı bebeğe yemek yedirmiyor önüne koyuyor, çocuk yerse yiyor yemezse kalıyor galiba, çünkü o kısımlar net olarak anlaşılmıyor; ama bakıcı bebeğin önüne koyduğu yemekten sonra tv nin karşısına geçtiği net, kızım ye felan dediği duyulmuyor.  söz konusu kameranın diğer eksi yönü ise, her yere kolayca monte edilememesi,  görüş açısının dar olması, akıllı cihazlarda herhangi bir uygulamasının olmamamsı, hatta internet üzerinden izlenmediği için anında müdahele edilememsi ......
 Kendim de yakın zamanda çalışmaya başlayacak ve bebeğim bakıcıya emanet etmek zorunda kalacak olan bir anne olarak, ve ablamdan anladığım kadarı ile bir kameradan beklentim;
  
1. Geniş görüş açısı olmalı
2.Kolay monte edilmisn
3. Ses özelliği olsun, varsa d a kaliteli olsun
4. Akıllı cihazlardan , bilgisayardan izlenebilir uygulamaları olsun ( en önemlisi)serra77

Pronet kullandım,tek eksisi bana gore sesının olmamasıydı.

Kurulum acısındanda heryer delık desık oldu,kablosuz olması tercıhım olurdu,sımdı olsa tcell kamera alırdım,hem kablosuz hemde pronetten cok daha hesaplı..

Bu arada kamera mutlaka olmalı evde , melek gorunenlerın seytan oldugunu anlıyorsunuz..


belladona

Gerekliliği tartışmaya gerek yok bence de; olacaksa görüntü ve ses kalitesi yeterli olmalı ve geniş açılı olmalı. Çzünürlüğü yüksek olmalı ki geniş ekranlarda daha detaylı gürüntüleme alınabilmeli.

 Bahsettiğiniz güzel gelişmeleri kaçırmamak amaç olacaksa, kayıt özelliği mutlaka olmalı. 
Teknik olarak mümkün mü bilemem ama zoom özelliği olmalı, konuşamayan çocular için yüz ifadesi vs. önemli bence. 
Bir de satış sonrası hizmet önemli, bu gibi teknolojik ürünlerde ister istemez birçok aksaklıklar olabilir, sonrasında muhatap bulmak zor yada ekstra maliyetli olabiliyor. Cevaplamak için Üye ol