Ayakta sallama

ipegim soruyor: 7

kızım son 15 güne kadar yatağında kendi uyuyordu ama diş falan derken anneannesi ayakta sallamaya başladı şu an için sıkıntı yok hemen uyuyor zaten genelde uykuları düzenliydi ama ilerde sorun olur mu ki çok kararsız kaldım anneannesi bakıyor böyle daha rahat uyuttuğunu düşünüyor. Bu yöntemle(ayakta sallama) düzenli uykuya devam eden var mı?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


_yasemen_

evet biziz..hatta şuanda ayağımda sallıyorum.kendi kendine uyumasını biliyor ama ben çoğu zmn ayakta sallamayı tercih ediyorum babası da akşam sallamadan uyutuyor.problem yok yani..kendi kendine uyumasını unutmaması için arada imkan verin kendi bayılsın.


dilammm

Mümkünse hemen vazgeçin alışmadan. Şuan tam sallanmanın keyfine vardığı dönem. Benim kızım 23 aylık, bizim şuanki büyük problemimiz bu. Memeyi 2 ay evvel keseli gece 2-3 saat belki eşimle nöbetleşe sallıyoruz. Uzaktan çok konuşurdum, ne sallması yaa kendi kendine uyumayı bilmeli falan filan...Ama hele bir de çalışıyorsanız ve yorgun ve uykusuzsanız gece 2-3 saat durmaksızın ağlaması yerine tercihiniz sallmak olabiliyor. Siz yol yakınken ve düzenli bir bebeğiniz varken eski düzene devam edin bence. İlk etapta sallamak kolay geliyor nasılsa hemen uyuyor diye ama büyüdüklerinde tam bir işkence çeşidi. Şimdi ramazan sonrası ilk işimiz bunu terk etmek olacak eşimle plan yapıyoruz. Aman ha derim ben..


iflah_olmaz

ESKİ DÜZENİNİZE DÖNÜNNNNNNN:-)))

 


sunny

hemen vazgeçin bence de. ben anneme yasaklamıştım ayakta sallamayı. çok söylendi bana. bebek arabası ile dışarı çıkıp uyutuyorlardı , işkence gibi dolaşıp duruyorlardı. sallamaktan iyidir dedim izin vermedim.

bu sefer çaresiz kalınca sallama dışında yöntemler akıllarına geldi. kendi kendine uyuması gibi :))) birkaç denemeden sonra kendi kendine uyumayı öğretti annem kızıma. bu konuda hakkını ödeyemem sanırım, ben bunu başaramamıştım. şimdi kendi başına uyuyor hatta bana dokunmayın kendim uyuyacağım diyor :)))


aakin

benim annemde yaptı aynısını hasta olduğunda. Allahtan erken farkettim de hemen vazgeçirdim. ilk 2-3 gün zor uykuya geçti ama eski düzene döndük. yol yakınken dönün derim. arkadaşımın oğlu 4 yaşında hala ayağında sallıyor düşünün artık.


ipegim

burada okuduklarımdan sonra hemen eski düzenimize geri döndük. Sanırım fazla zaman geçmediğinden olsa gerek kızım hemen alıştı. Teşekkürler bütün cevaplar için.. 


nurhandoruk

peki kendi kendine uyutmaya nasıl alıştırdınız?Cevaplamak için Üye ol