2 yaş kontrolü

Neslihan soruyor: 6

Önümüzdeki salı 2 yaş kontrolüne gideceğiz. Acaba neler sormaylıyım? Belli bir aydan sonra hastalanmadıkça gitmiyoruz doktora ve birşeyleri atmaka istemiyorum. Sonra telefon açmayı da hiç sevmiyorum. Akıl verebilir misiniz? Özellikle soracağım bir şeyler olabilir mi?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


PERIMERT

Bizim doktorumuz 2 yaş check -up ı istediğinden bahsetti. Bazı özel kontroller isteyeceğini belirtti son gittiğimizde. Belli bolgelere ultrason, göz ve diş kontrolü aklımda kalanlar. Bir arkadaşımın kızının doktoru da 2 yaşında bazı detaylı tetkikler istemiş, hatta ailede var diye kolestrolüne dahi baktırmış. Şimdilik bildiklerim bunlar.


ikicocukannesi

tam kan sayımı, tit, goz muayenesi, dis sayımı, boy/kilo, dil becerileri ve motor gelisimi kontrolu aklıma gelenler bunlar.


PERIMERT

İkiçocukannesi, tit nedir? yazabilirsen çok sevinirim. Sevgiler.


ikicocukannesi

tam idrar tahlili perimert.


PERIMERT

Tesekkurler ikicocukannesi. Bu arada biz de Nice Yıllara diyoruz. Soruya odaklanıp onu atlamısız. Peyibal iyi ki hatırlattı.


Neslihan

Tesekkurler arkadaslar. Gercekten aklima gelmeyecek seyler soylemissiniz. Yarin gidecegimizi icin akliniza gelecek bisiyler olursa yine beklerim :) Kadini bayiltayim sorularimla. Sonra aaa bunu da soylemedim bak olmiyim. Keske sorsaydim olmasin :)
Balik yagi geldi aklima benim mesela. Doruk balik yemiyor cunku.
Aslinda check-up olayi iyiymis.


Tesekkurler bu arada tebrikler icin. Hala inanmiyorum 2 olagimiza :)Cevaplamak için Üye ol