napacağımı şaşırdım

hale15 soruyor: 8

bebeğim 2 aylık ve bugün çıldırmak üzereyim..hem anne sütü hem mama veriyoruz.bugün ne doğru düzgün emdi ne de mama içti bir de ellerini ağzına sokup copcop bir emişi var ki,aç diye mama veriyorum yok meme veriyorum yok istemiyor.öyle şikayetçi falan da değil.uyku da yok...dinlenme fırsatı bulamadım.napacamı şaşırdım nedendir acaba:(

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


NORTH_TAN

Keyfi yerindeyse endişe etmeyin. Üzülmeyin.

Kilo problemi var mı? Kaç kilo Eğer yoksa hiç endişelenmeyin.

Beslenme düzeni nasıl normalda. Ne kadar zaman aralıklarla kaç cc içer?

Herhangi başka birşey veriyor muzunuz? su , rezene gibi? Eğer veriyorsanız bunlar midesini şişirmiş olabilir.


hale15

ya inanın bugün beslenme düzeni falan kalmadı önceden ortalama 2 saatte bir mama yiyordu ama miktarı değişen şekilde en fazla 90ml,bazı saatlerde de meme,gece meme ama bugün bir haller oldu.ya huysuzlanmıyor sadece el emiyor ve uyumuyor bu da herşeyi daha da karıştırıyor.


hale15

gaz damlası veriyorum bazen de isterse su.anlamadım ki:(


jildando

2 saat iki öğün arası için çok kısa bir süre heleki mama veriyorsanız. Tam açıkmadığı için hiç bir öğünü tam bitirmiyordur. Mama arasını 4 saate ayarlarsanız, hem adam gibi acıkır hepsini yer, hem tokken rahat uyur, hemde uyanıkkende keyifli olur.
Birden 2 saatten 4 saate geciremeyebilirsiniz, ama hergun 20dk-yarım saat geciktirerek beslerseniz birkaç gün içinde rutine oturur, uyku düzeni de buna bağlı olarak düzene girer.
Mama alan bebeklerde beslenme süresi kısa oldugundan emme ihtiyacı eksik kalır bu nedenle de parmak emmek ya da emzik düşkünlüğü oluşur.
Keyfi yerindeyse zorlamayın yemesi için, kilo problemi de yoksa rahat olun biraz.sevfurkereym

merak etmeyin bebeğiniz ellerini keşfetmiş.bana doktorumuz özellikle sormuştu ellerini emiyormu die.benim bebeğimde 2. ayında ellerini yumruk yapıp cokcok emmeye başladı halada emiyor.bende ilk zamanlar açlıktan sanıyordum fakat değilmiş.uyurkende ellerini yukarda tutuyor hep yani bu hareketleri sağlıklı bi şekilde geliştiğini gösteriyor.bende anne sütü+mama takviyeli besliyorum.aç olsa zaten ağlar huysuzlaşır.keyfi yerindeyse hiç endişe etmeyn..


hale15

teşekkür ederim içim rahat etti,daha sakin olmaya çalışacağım,tecrübesiz anne olmak zor...


maramara

emme duygusunu bastırıyor bence sizinki :)) emzik verebilirsiniz elini emmesini istemiyorsanız.bir sıkıntısı olsa aglardı.bu arada bence de 2 saat bir mama cok fazla. biz ilk ay 30cc lik, 2. aylıkken 60 cc, 3 aylıkken 90cc simdi 4 aylık ve 120cc lik mama takvıyesı yapıyoruz.bol bol meme ama oncelıgımız.hatta once meme sonra mama seklınde.sutunuz varsa memeye oncelık verın derim ben.az veya hıc yoksa yapacak bırsey zaten yok. endıselerınız cok normal. hepımız yasadık ve hala yasıyoruz.bol bol sevın bebegınızı ınanın bana cok hızlı buyuyecek :)) sevgıler.


hale15

teşekkürler maramara,onları sevmemek mümkün değil ki inanılmaz şirin ve masumlar..


Cevaplamak için Üye ol