Tuvaletle ilgili yeniden..

mert_mert soruyor: 10

2 ay önce yeniden bir soru açmıştım ..tuvalet eğitimi ile ilgili..(halen devam anladığınız üzere)

 
    size sorum oğluma klozetin üstüne konulan tutmalı adaptör almıştım fakat kaka ve çiş yapmak tam 20 25 dakka sürüyor ve ayakları yere değmediği için zorlanıyor..lazımlık aldım şu ucuz olanlardan oda ufak geliyor sanırım..oturduğunda pipi kısmı olduğu gibi yere denk geliyor ve acıyo acıyo diye ağlamaya başlıyor..ama banyoda yere yapmak konusunda gayet memnun..fakat zamanla bu şekilde alışması çok kötü..evimizde alaturka tuvalet mevcut değil.
 ve kış ayına denk geldiği için vcde çıplak tutmak hastalık açısından iyi olmayacak..
  
 
       1) fısher price müzikli oturakları var veya kraft ..aynı kolzet tarzında ama bebeler için..(önceden bunları almam diyordum fakat iş başa düştü) 
      2) çoçuk yere çömelerek yapmak istiyor farkettiğim..başka bir altarnatif olabilirmi.diğer klasik 5 tl olan oturaklı klozetler sığamadık.ne alınabilir..bu sebepten vc ye gitmekte zorluk çıkartıyo..acıyo oturmucam veya soğuk pijamamı çıkarmam gibi..valla arada kaldım..tavsiye ihtiyacım var hatta bugun almayı düşünüyorum..
  

Bu soruyu cevapla


17 Cevap
dilammm

 Müzikli olanlar benim kızımın sadece ilgisini dağıtır, zaten lazımlığa oturunca tuvalet yapmaktan başka herşeyle ilgileniyor sağolsun:) Size daha rahat, sadece tuvalete yönelik bir tavsiyem olacak. Mothercare de satılan sarı-beyaz renkte (belki başka rengi de vardır bilemiyorum) koltuk tarzında lazımlıklar var, bir hayli geniş çok rahat gerçekten. Plastiği de kaliteli. Buna memnuniyetle oturuyor bizimki bir bakın derim. Adaptör olarak da chicco dan çok memnunum yumuşacık ve sağlam. Ama sanırım oğlunuz yere basmak istiyor, o zaman dediğim lazımlık işinizi görebilir.


hulya_dal

mert_mert acaba çok mu üstüne gidiyorsun?


mert_mert

üstüne gitsem sanırım şu ana kadar öğrenirdi..korkmasın ürkmesin diye kendi haline bıraktım


 ..klozete oturmaması sadece ayakları havada kaldığı için yapamıyor.(üstelemedim)
 lazımlık aldım onuda beğenmedi .acıyormuş zaten ufakta geldi..içine arabalarını doldurdu.:)
 vc de yere yapmakda sıkıntı yok zatende öle yapıyoruz şu aralar..ama bu sürekli bu şekilde olmaz..hem temizleme açısından hemde misafirlikte ve ilerisi için iyi değil..(çamaşır suyu kokusu beni mahvetti sürekli dök dök)
  
  kışda geldi bize bir lazımlık gerek ama ne alsam bilemiyorum..2.5 yaşında bu arada..
yapii

adaptorde yapabiliyorsa ayaklarinin altina kucuk bir tabure koyabilirsin guc almasi icin.kkayi yapmak zor olur onun icin valla ne derece mantikli bilmem denemedimde ama aklima bu geldi


peluse

Bizimki de üç gün boyunca yerlere yaptı tuvalete bir damla yapmadı oturdu oturdu tuttu kalkar kalkmaz saldı çişini. Meğerse ayakta yapmak istiyormuş. Önüne lazımlığının kabını tuttum sonunda yaptı bir güzel ve o gün bugündür bir kere bile kaçırmadı yere de yapmadı.
 Evde olunca kabı tutuyorum oraya yapıyor sonra tuvalete dökme merasimi vs. Dışarda sorun yaşarım diyorudum hatta kapla çıktım bir kaç kere ama sorun olmadı. Küçük bir kapla çıkıp oraya yaptırdım yine ayakta. Babası da normal tuvalete götürüp yaptırabilmiş.

Kakası da başta çok sorunluydu yerlere yaptı hep asla oturmak istemedi ne lazımlığa ne de adaptörüne. Şimdi adaptöre oturup yapıyor. Ayaklarının altına tabure koyuyorum ben de.


ipekkusgoz

Ben lazımlığa geri dönmeyin derim.Ben çok önce daha tuvaletin t 'si ortada yokken bir lazımlık almıştım babyjem'di galiba müzikli bir şeydi.Bir kere bile kullanmadan dün de bahsettiğim moonstar'la başladık.Merdivenli olması büyük avantaj. Ama ayağının altına tabure koymak da aynı işi görür bence.Kakasını yapmak için yerden destek almak istemesi çok normal.Bu geçici bir durum olmayacak yani sürekli böyle olmasını ister.Sürekli lazımlık kullanamazsınız ki.olivia

potette nin tuvalet adaptorunu tavsiye ederim ben.aynı zamanda ayakları katlanarak oturak olarak da kullanılıyor yere comelmeyi tercih ediyor demissiniz ya.Bir yere giderken kolayca tasiniyor da.Klozet adaptoru olarak kullandıgınızda ayakları bassın diye ikea dan banyo taburelerinden alabilirsiniz.yalnız cocuk bolumunden degil de banyo bolumunde satılan yuksek olanlardan.cocuk bolumundekiler alcak ayagı ona da yetismez.


ipekkusgoz

perilievren, yerli potette yapmışsınız anladığım kadarıyla:).Tebrikler vallahi:)Cevaplamak için Üye ol