Aşırı yorgunluk

othilia soruyor: 10

Herkese merhaba,

Yaklaşık bir aydır tarifi imkansız bir yorgunluk var üstümde. Tansiyonum da sürekli düşüyor. Doktora da gittim, idrar yollarında iltihap var dedi antibiyotik verdi. Halen kullanıyorum ama hala kolumu kaldıracak halim yok. Bir yandan da emziriyorum. Ama bu halde ne kendime hayrım var ne de kızıma. Emzirme döneminde bir vitamin kullanan var mı? Ya da böyle bir sıkıntı geçireniniz ve bir şekilde çözümünü bileniniz? Yere yapışacağım, kafamı kaldıramıyorum. Her an bayılacak gibiyim sanki oyyyy! İmdat!

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


perihan

Elevit'i emzirme döneminde de kullanacağımı söyledi doktorum. Kan sayımı yaptırdınız mı? İki ay kadar önce yokuşlarda ve merdiven çıkarken çok zorlanıyordum, bir kat merdivende iki üç kez mola verdiğim oluyordu, kan sayımı istedi doktorum, sonra da eleviti günde ikiye çıkardı, rahat rahat yürüyorum artık.


othilia

Kan sayımı yaptırdım, idrardaki lökosit yoğunluğu dışında turp gibi gözüküyorum ama değilim, ay ağlayacağım ramak kaldı.


selencem

Cok alakasiz olacak ama ablam cok eskiden sarilik olmustu, asiri yorgunluk oluyordu. 3. doktor koyabilmisti teshisi nedense, aman diyim siz bir sorun doktorunuza isterseniz.


othilia

İnşallah yoktur öyle bir durum ama sorayım doktora, tedbirli olmak lazım, haklısınız. Belki de psikolojiktir, nedenini tam olarak bilsem...


selencem

Benim de sonradan aklima geldi, psikolijik olabilir mi acaba diye. Siz bence bu ihtimali de sorun doktorunuza, vitamin takviyesi ve 2 gunluk tatil yapmayi deneyin bence, bir zarari olmaz :)Yasemina

yuksek lokosit seviyesinin uzerinde durmadı mı doktor, veya sadece idrar yolu enfeksiyonuna mı bagladı, seviyeniz referans degerin ne kadar uzerinde, ona gore yorumlayabilmeli...


othilia

Lökosit seviyesinin bir referans değeri gözükmüyordu, sadece BOL yazıyordu bu da sayılamayacak kadar çok anlamındaymış ve bu durumu da sadece idrar yollarına bağladı. İdrar yolları tansiyon düşüklüğü ve halsizlik yapar dedi ama 2. kutu antibiyotiğe geçmeme rağmen bir değişiklik olmaması beni düşündürüyor.


Yasemina

evet "High" falan yazar genelde raporlarda ama bol olsa da devlet hastanesi ciktilarında bile bir referans deger belirtilir. Referans deger yoksa da o bol'un ne kadar bol oldugu belirtilir. Bir baska yerde yaptırmayı dusunmez mısınız bu kan sayımını, bu hususları da vurgulayarak, ayrıca idrar yolu enfeksiyonunuz gecmedigi icin mi 2. kutu alıyorsunuz yoksa bu halsızlık vb. bertaraf etmek icin mi..

eger sadece yorgunluk sebeiyleyse butun  bunlar Pharmaton capsulleri oneririm belki biraz kilo aldırır ama bomvba etkisi yapar...

bizi haberdar edin durumunuzdan.othilia

Çok teşekkür ederim idrar yollarının ağrısı devam ettiği için 2. kutuyu aldım ama zaten seviyelerin tekrar ölçülmesi için bir kez daha gideceğim doktora, o zaman sizin söylediklerinizi de dikkate alacağım ve daha yrıntılı soracağım.

Pharmatonu biliyorum ama emzirirken bir sakıncası olur mu diye düşünüyorum.
Cevaplamak için Üye ol