Aşırı yorgunluk

othilia soruyor: 9

Herkese merhaba,

Yaklaşık bir aydır tarifi imkansız bir yorgunluk var üstümde. Tansiyonum da sürekli düşüyor. Doktora da gittim, idrar yollarında iltihap var dedi antibiyotik verdi. Halen kullanıyorum ama hala kolumu kaldıracak halim yok. Bir yandan da emziriyorum. Ama bu halde ne kendime hayrım var ne de kızıma. Emzirme döneminde bir vitamin kullanan var mı? Ya da böyle bir sıkıntı geçireniniz ve bir şekilde çözümünü bileniniz? Yere yapışacağım, kafamı kaldıramıyorum. Her an bayılacak gibiyim sanki oyyyy! İmdat!

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


othilia

Hmmm evet sanırım vitamin konusunda başka bir çözüm bulmalıyım, çok teşekkür ederim.


Yasemina

Othilia saglıgınız nasıl, yorgunlugunuz devam ediyor mu, lokosit seviyeniz nasıl, takip ettiniz mi?


othilia

Sorduğun için çok teşekkür ederim Yasemin ama sanırım sorunun kaynağını buldum, doğumdan sonraki ilk reglimi bayramın ilk günü oldum ve şimdi hala yorgun olmama rağmen daha iyiyim. Galiba vücut kendine gelmeye çalıştığı ve yeniden doğurganlığa hazırlandığı için benim pilimi bitirmiş. Düzene girdikçe daha iyi olacağım gibi sanki. Ama testlerimi bayram dolayısıyla aksattım. En kısa sürede yaptırıp buradan da ilan edeceğim:)

Herkese ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim. Aklımızda olsun, böyle bir durum yaşayan olursa akabinde bir adet dönemi bekleyebilir :)


Yasemina

Icin ferahlamıstır, gecmis olsun yeniden.othilia

Çok teşekkür ederim, hakikaten rahatladım, o kadar söyleniriz "Her ay bu dert çekilmez" diye ama olmamak daha büyük sıkıntıymış.


dandi01

Selam, bende doğumdan birkaç ay sonra feci bir yorgunluk başlamıştı, kolumu kaldıramıyordum, 2 merdiven çıkamıyordum, bütün dengem şaşmıştı. Sonuç hamilelik sonrası hipertiroidi, hamilelikten sonra görülüyor, kan tahlilinde tsh t3 t4 bakıldı mı? Bakılmadıysa mutlaka baktır.


pinarbyk

Ben de geçen gün aynı şikayetlerle doktora gittim. Tahlillerimde bir şey çıkmadı. Dahiliye doktoru kardiyolojiye yönlendirdi beni. Kalbimde çift ses duyduğunu söyledi, bu durumlarda vücuda kan yeterince pompalanmaz, bu da halsizlik yaratırmış. Önemli bir şey değilmiş. Kardiyoloji de holter takmak istedi, ben de darlanıp hemen terk ettim orayı:) Hastaneye gidince elinizi verip kolunuzu kaptırıyorsunuz. Ama nasıl bir halsizlik sormayın. Ben biraz da uykusuz kalıyorum, kızım geceleri uyanıyor, halsizliğimi buna da bağlıyorum, uykusuzluk beni çok etkiler ve yaklaşık 17 aydır uykusuzum:) Elevit de kullanıyorum, buna rağmen bu durumdayım. Siz vitamin kullanmıyorsanız mutlaka doktorunuza danışıp alın, doktor emzirdiğin sürece kullanacaksın demişti bana.


pinarbyk

Bu arada üzerinden epey geçmiş, şimdi fark ettim:) Umarım şikayetleriniz geçmiştir.


othilia

Çok teşekkür ederim ve yorgunluğum bir hayli azaldı. Zira kızımı yarım gün kreşe verdim. Çok küçük, hastalanır laflarına aldırmadan gözümü kararttım ve verdim. İyi ki yapmışım. Sadece biraz kendime zaman ayırmaya ihtiyacım varmış. 24 saat çocukla birlilkte olmak hiç sağlıklı bir şey değilmiş meğer. Herkese tavsiye ederim:)Cevaplamak için Üye ol