Erkek çocukta klozetten dışarı çiş fışkırma sorunu

betul_said soruyor: 10

Oğlum artık tuvaletini klozete yapıyor. Çift kullanımlı çocuk ebeveyn klozet adaptörü kullanıyoruz. Bundan http://r.e-sirket.com/resimler/250000/250345.jpg. Ama çişi dışarı fışkırıyor ve yerler ıslanıyor. Öne doğru eğildiği zaman düşme tehlikesi atlatıyor. Bu olaya çözüm bulamadım.öne doğru eğilse bile yine fışkırıyor. Çok fazla eğilmesi gerekiyor ve o durumda da kafa üstü yere düşüyor ben hemen tutuyorum.

Erkek anneleri ne önerirsiniz bu duruma?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


Shiningmountain

Selam ilk günlerimiz geldi aynı sorunlar ve güldüm okurken :) şöyle yapın pipiyi parmakla aşağı doğruca hafif tutun dışarı çiş kaçmasın diye bunu ayarlarsınız ,bir kaç kez siz gösterin sonra oturduklarında kendileri içe doğru tutuyor dökülmesin diye:) anlatın oğlunuza da durumu... Ben de nasıl oluyor bu iş demiştim ilk günler sonra deneyerek çözdük


Shiningmountain

Bir de ayaklarını koyacağı bşr tabure kullanıyorsunuz değil mi? Düşüyor demişsiniz ya .tabure varsa düşmez.


muratefekerem

:-) :-) aynen ;-) pipiyi ittirin gerekirse tuvalet kağıdını katlayıp pipiyi destekleyin kağıt çişi emecek aynı zamanda ;-)


mother_of_sons

Bizde pipiyi ittiyoruz aşağı doğru :))


mnkbs

Biz de pipiyi aşağı itmek ve üzerini tuvalet kağıdı ile kapatmak yöntemlerini kullanıyoruz:)_anthemis_

Bu sorunun tek çözümü pipiyi parmakla aşağı iteklemek:) Oğlum öğrendi, oturur oturmaz itekliyor hemen:) 


betul_said

Başka yolu yok yani :-( malesef oğlum pipisine kesinlikle dokundurmuyor ve dokunmuyor :-( tabure dekullanıyoruz ama çiş fışkırmasın diye o kadar çok eğiliyor ki sonunda düşüyor.


muratefekerem

Eğer evde alaturka tuvalet varsa orada yaptırın kilotunu da çıkarın girerken çömelebiliyorsa oraya yapsın benim küçük oğlan oraya da alıştı hem böylece dışarıda da rahat oluyor hijyen açısındanbetul_said

Alaturka tuvaletten korkuyor malesef:(


ceydaa

Ayakta yapsa benim oğlum ayakta yapmayı seviyor.Cevaplamak için Üye ol