GECE TERLEMELERI

keremseda soruyor: 9

Aksam ıllk yatırdıgımda cok  terlıyo yavru ya,daha uykuya bıle dalmadan terlemeye baslıyo,uyuyana kadar üzerını örtmuyorum ama yındede engel olamıyorum,üzerını degıstırıp yatırınca sonra rahat uyuyo,ılgıncdır sonra terlemıyo.sızlerde her terledıgınde üzerını degıstırıyomusunuz,bazen sırtına mendıl koyuyorum ıyı oluyo..

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


berol

Aynı şekilde sizdeki sorun bizde de var. 23 aylık oğlum gece uykusunun ilk saatlerinde acayip terliyor ve giydirdiğim ince pijamanın kolları dahi sırılsıklam oluyor. Kısa kollu t-shirt ile yatırdığımda terleme sonrası kollar buz gibi oluyor.
Bence bu terleme olayının giysi kalınlığı ile ya da örtmek ile hiç alakası yok. Her gece mutlaka uykusunda bir kez çamaşır değişiyoruz. Geçmişte bir kez değiştirmeyi ihmal etmiştim (rastlantı da olabilir tabii) ama ertesi gün çok kötü hastalanmıştı. Zaten eğer değiştirmezsem uykusunda rahatsız oluyor ve uyanmaya başlıyor.
Sanıyorum bu gece terlemesi yapısal bir özellik. Gece uykusundaki kadar değil ama normalde gün içerisinde de terleyen bir çocuk. Ozgecon'nun onerdigi termal atletleri duymamistim, bende deneyecegim. Tesekkurler.


Ulku

termal atlet, vucut isisini koruyan atlet, yani vucut gene terliyor ama kururken sogumuyor.
evet bence de yapisal. buyuk kizima da care bulamadik. gunduz de cok teler ama gece bir baska, sirilsiklam oluyor yavrucak. bi suru test falan da yapildi, bisey eksikligi alerjisi su bu bulunamadi.


lugesya

benim kızımda terleyengillerden..geceleri 2-3 üst değiştirdiğim oluyor bazen ! termal atlet aldım denedim bir kere memnun kaldım bakalım daha yeni aldım o yuzden çok yorum yapamam henüz.


zeynepanne

M&S termal atlet, sorunun kökten çözümü. büyük kızım da aynen ilk uykuya yattığında müthiş terler. önceden uykusunda üst değiştirme, sırtına mendil koyma gibi şeylerle uğraşırdım.
termal atleti giydirip yatırıyorum, bir daha da ellemiyorum. terlese de buz gibi soğumuyor, sıcak tutuyor sırtını.ucurtma

Benim kizimin kafasi cok terliyor ozellikle gunduz uykusunda, bazen saclari sirilsiklam kalktigi oluyor... Geceleri lik uykuya daldigi saatlerde terliyor sonra geciyor , nedenini ben de cok merak ediyorum...


Ulku

ucurtma, surda daha once konusmustuk.


ezgik

kışın saf yün atletlerde çok iyi oluyor, termal atleti grömedim hiç ama inceleyeceğim onun yapısında da yün olabilir


ezgik

kışın saf yün atletlerde çok iyi oluyor, termal atleti grömedim hiç ama inceleyeceğim onun yapısında da yün olabilir


keremseda

Bende termal atetı hıc duymadımya ılk ısım hemen almak olucak,tesekkurler arkadaslar..ezgık,yün atlette gıydıremem ıyıce terler evımız cok sıcak oluyo cunku..


Cevaplamak için Üye ol