sezaryan mı normal doğummu sizce

symnr soruyor: 10

 

Bu soruyu cevapla


278 Cevap


ColukluCocuklu

Arkadaşlar bence burdaki bazı üsluplar rahatsız edici bir hal almış. Nurturia'ya hiç yakışmamış:( sezeryan doğum yapanlara saygım sonsuz mecburi olanlar zaten mecburi ama kendi isteğiyle olanlara da saygım var.
Ama ne olur artık normal doğumunda sezeryanında ne gibi artıları eksileri olduğu bilim dünyasında bile bu kadar ortaya dökülmüşken ve gelişmiş ülkelerde çoğu zaman normal/sezeryan sorusuna garip bir gözle bakılıp doğum dediğin herşey yolundaysa normaldir başkada bir şık yoktur yaklaşımı varken nedir bu savunma ben anlayamadım. tamam herkes özgür, isteyen istediği şekilde doğum yapar ama neden bu gereksiz savunma.
bence bu bebeğini emzirememiş belki kendi isteğiyle belki de mecburi olarak bir annenin emzirmek çok kötüüüü, kimse çocuğunu emzirmesin, herkes mama versin demesinden farksız. ben bebeğimi sadece 1 ay emzirebildim ama emzirmeyle ilgili bütün pozitif yaklaşımları destekliyorum blogumda emzirme reformunun linki var. bence sezeryan yapan biri de olumsuz bir durum olmadıkça olması gereken olan normal doğumdur deyip normal doğumu sonuna kadar destekleyebilmeli.
doğru tek bu artık kabul edilsin, zaten normal olan normal doğum (aksi bir şey gerekmediği sürece).


sevfurkereym

bıdı bıdı bıdı bıdı bıdı bıdı bıdı bıdı bıdı bıdı bıdı bıdı bıdı


sevfurkereym

hııııımmm bende bu yazdıklaını neden öğrendin diodum:))))))demeki seda hanımdan alıntılarmış ayy çok üzgünüm baştan deseydin ya yazdığın herşeye evet efenim öledir efenim derdim:)


selencem

ayseylehayat, hamileliğinin son dönemi olduğu için duygular hat safhadadır eminim :) ben de senin yerinde olsam aynı tercihi yapardım, gereklilik konusunu değerlendirmek bizlere düşmez, doktor değilsek eğer. umarım bebeğini sağlıkla ve mutlulukla doğurursun.


BlogcuAnne

@Ayseyle hayat - kendi adıma huzursuz olmana sebep olduysam üzgünüm. Öyle bir niyetim yoktu, ve gerek hamileliğinin son haftalarındaki Allah vergisi huzursuzluk, gerekse bahsettiğin koşullardan ötürü gergin olduğunu anlayabiliyorum.

Günün sonunda en doğrusunu sen bilirsin. Her ne şekilde olursa olsun bebeğini sağlıkla kucağına almanı diliyorum. Onu gördüğün zaman bu konular aklına bile gelmeyecek, eminim.

Sevgiler.arinna

normal istemiştim.. çok şükür istediğim şekilde oldu.. ama hiçbir zamanda asla sezaryan olmam demedim.. çünkü normal isteyip de sezaryan olan çok arkadaşım var.. suyu azaldığı için, bebek doğum kanalına giremediği için bunun gb örnekler var biliyosunuz anneler.. dr.uma ilk önce normal düşündüğümü söyledikten sonra oda sonuna kadar bana destek oldu.. bebeğim dünyaya hazır olduğunda kendi isteğiyle geldi dünyaya.. epidural yapıldı.. inanılmaz konfor.. bence her normal doğumda kullanılmalı..


Cihangul

Burcu arkadasa, o yaziyi nerde okudum bilmem, bende kanada da yasiyorum. Ve normal dogum yaptim. Arkadasim sezeryan yapti. Kendi secimiydi. Yani burada isteyen istedigini seciyor. yAZAN kisi pek de iyi bilmiyormus. Ama tabi normal doguma tesvik ediliyoruz.


nesli2408

bu konuyla ilgili çok şeyler yazılmış hepsini elbette okuyamadım ama, benim gibi tıbbi zorunluluklar nedeniyle sezeryanla doğum yapan/yapacak olan anneleri endişeye sürüklemeye kimsenin hakkı yok. evlatlarımızın sağlığını,bağışıklığını hatta ne kadar ömür süreceğini sezeryana bağlayanlar olmuş pes diyorum..gerçekten çok incitici olmuş. biraz sağduyulu olabilsek keşke...Bona

normal doğum adı üstünde doğum şeklidir.. sezeryan ise anne veya bebeğin sağlığında bir sorun oluşması halinde doğuma tıbbi olarak müdahele edilmesidir..

insanların bu konuda tartışmaları bana çok tuhaf geliyor ama bir annenin normal mi doğursam sezeryan mı doğursam diye sorması daha da tuhaf geliyor..

bence bu bir seçenek olmamalı , insanlar normal yolla doğurmak için hastaneye gitmeli , ha sağlıksal bir problem olur , bebek dönmez , kalbi yavaşlar , hortum dolanır yada annenin sağlık sorunu vardır vb. o zaman da sezeryana alınır..

 

Bunları tartışmak o kadar tuhaf ki.. bence anne olmaya karar vermiş bir insanın böyle bir seçim yapamıyor olması lazım , sadece doktorunun anne ve bebek sağlığını düşünerek buna karar vermesi gerekir diye düşünüyorum..annelik o kadar mükemmel ki , o bebeği kucağına almak için her türlü acıya katlanırdım ki katlandım..

 

Burası resmen savaş alanına dönmüş , nurturia'da ilk defa rastlıyorum bu tarz yazışmalara..bu da ayrıca tuhafıma gitti :)


haticebaran

Bence sezeryan çünkü normal dogum çok zor ve acılıCevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Okulda şiddet ve kızımda çiş kaçırma sorunu 2

galaksi2 5Y
Son: HOPELESS,

Oyun grubu 0

Kucakta uyuma!imdat! 5

Parmak emme 3