sezaryan mı normal doğummu sizce

symnr soruyor: 10

 

Bu soruyu cevapla


278 Cevap


haticebaran

Bence sezeryan çünkü normal dogum çok zor ve acılı


ADA

haticebaran, siz normal doğum mu yaptınız ?


hilal_mehmet

ben tekrar doğum yapacak olsam normal doğum derim bilmem ama o kadar kolay bir doğum yaptımki her sey iki saat içinde oldu ve bitti bebişimi kucağıma aldım..


selencem

haticebaran, ben normal doğum yaptım. kolay ve acısız da olabiliyor :)


ADA

Ben de o yüzden sordum aslında. Ben de normal doğum yaptım... tabii ki sancı vardı, işin doğası zaten.   + çok zor ... neye göre ?
Şu an muhteşem bir duygu olduğunu düşünüyorum mesela. Allah herkese bunu yaşamayı nasip etsin. Tekrar doğum yapacak olsam yine aynısını tercih ederim. 
svg.  adakizinguncesi

Ada ve Selencem, aynen bende normal dogum yaptım, yine yine yine yaparım...


lopikcim

normal doğum yapabilen tüm annelere sonsuz saygım var, ama benim gibi ağrı eşiği düşük birinin de normal doğum yapması çok zor, normal doğuma dayanırsın sen, diye bana gaz veren kadın doğumcum ( arkadaşım da aynı zamanda) keşke hiç denemeseydik dedi mesela bana..5 cm e kadar dayanabildim, sonrası ise tam flimlik..ÇIKARIN şunu içimdenn ler, devlet hastanesi burası bilirimben gelmez anestezi dr u bir saatten önceler( ki 10 dk da geldi:-)..ay neler neler..uzun süre arkadaşlarıma madara oldum( çalıştığım hastanede doğum yaptım da:-).


selencem

Benim de ağrı eşiğim düşüktür. Bu sebeple epidural desteği aldım.ADA

onları ben de söledim canım... doğumhaneye giderken asansörde doktorumun ellerine yapıştığımı hatırlıyorum... '' yardım edin bana '' diye.: )
Ama çok güzeldi, sonrası...bebişime kavuşmak, birbirimize kavuşmak için birlikte mücadele vermiş olmak. Sanki önceki bene göre, daha bir güçlü mü hissetmek ne ? ; ) 


selencem

Ben de doğumhaneye alındığımda eşimi göremediğim an ağlamaya başladım korkuyorum diye. Sonra geldi, meğer giydiriyorlarmış. Hep elimi tuttu. Yapabilirim diye bağıra çağıra ve gülerek doğurdum :)Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Mama yememe 0

Uykuya dalma problemi 11

Memede uyumak 4

eysanada_2901
Son: ayazlali,

2ay 10 gunluk bebek 12

berilimmmm
Son: Berilimmmm,