Alerji kreminden alerji olmak

gosyh soruyor: 0

Merhaba sevgili anneler,

3 yaşındaki kızımın bir süredir bilek-dirsek arası kızarıklıkları var. Bunun için götürdüğüm cilt doktoru bize kortizonlu krem verdi,1 hafta boyunca her gece kremi sağ elimin işaret parmağıyla kollarına uyguladım. Iyi de geldi kendisine ama o hafta bitiminde benim kremi sürdüğüm parmağımda minik kabarcıklar çıkmaya başladı, korkunç acıyorlar sanki birisi elime iğneler batırıyor. 2 ayrı cildiyeciye gittim, başka başka kortizonlu kremler verdiler, sürdükçe beter oldum, avuç içine sıçradı şimdi de.

benim merak ettiğim, alerji tedavisinde kullanılan bu kortizon maddesi alerjiye sebep olur mu? Yani bende egzama olduğunu, deterjan vs. şeylerin sebep olabileceğini söylüyorlar ama kızıma kullandığım kremin akabinde olması düşündürücü bir durum, sadece bir tesadüf mü demeliyim? Bilgisi olan varsa cevap verirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


Henüz cevap yazılmamış. İlk cevaplayan sen ol.

Cevaplamak için Üye ol