gece ıslak kalkıyor

rabbit soruyor: 10

yaklaşık  bir aydır gece kalktığında sırılsıklam ıslanmış oluyor kıyafetlerini değiştirdiğimde uykusu açılıyor, beş numara prima kullanıyoruz sanırım yan kısmında boşluk oluyor bu yüzden kilot gibi giydirilen bezlerden aldım ama  yine aynı sonuc....yatış pozisyonundan da olabilir,  çözüm önerisi olan varmı

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


rabbit

teşekkürler, tavsiye edeceğiniz bir marka varmı.


senayc

ben primayı yenidoğan döneminden sonra1-2 ay kuulanıp  bırakmıştım,heryer çiş kaka oluyordu tüm üstü başı.
ben baby star ve huggies den çok memnun kaldım


rabbit

artık deneme yanılma yapacağım 5 numaranın  bel kısmı oyuk kalıyor 6 daha da oyuk kalır sanırım


esraozlem

18. ay civarında aynı sorun bizde de başlamıştı, ben çareyi gece kendim yatarken altını değiştirmekte buldum. Bez ya da yatış pozisyonundan değil, sıvı alımları arttığı için fazla çiş yapmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum.


rabbit

bende öyle olduğunu düşünmüştüm ama bezi dolu olmuyor ıslak kalktığında belli ki bir kaçak var:))Aysegul_Yagmur_Irmak

O sorunu geçen sene Yağmur 3-5 aylıkken çok yaşadım (bez neredeyse boş ama çiş bütün kıyafetine, özellikle sırtına taşmış.) Kabus gibiydi. 1 numarada primadan sonra çok memnun kaldığım Evy Baby, 3 numarada bizi mahvetti. 2 noda prima kullandık tamamen. Bu evy baby olayından sonra Huggies'e geçtik, çok rahat ettik. Daha ince diye primayı almıştım deneme amaçlı, şimdi prima ve huggies karışık gidiyoruz. İkisinin de kendine göre avantajlı yanları var, o yüzden birinde karar kılmadım. Aylardır 4+ kullanıyoruz, eldekiler bitince 5 noya geçicez.

Bence siz de bir Huggies deneyin. ;)


rabbit

o zaman ben hemen bir huggies 5 alıp deniyorum herkese teşekkürler


senayc

yaa herkes 5 numara bez kullanmış,benim yavru öyle zayıf ki(2,5 yaşında oğlan ve 11,5 kg)4 numara hep yetti bize...Aysegul_Yagmur_Irmak

Bence zayıflık değil de vücut yapısı (poposu, bacak kalınlığı vs.) de önemli. Bizim mesela 4 bel boyu kısa geldiğinden 4+'ya geçmiştik. Şimdi de bantlar en dışta kullanıyoruz ve yine bel boyu yetersiz kalmaya başladı. 60-70 tane kaldı. Onlar da hemen bitsin, 5'lere geçicem, daha erken geçmem gerekirse de bezler kıza kalacak.


HUS

Sevgili Rabbit,
Yaklaşık bir ay önce biz de aynı dertten muzdariptik ve nurturia'yı yeni bulmuştum. Ne oluyorsa sabaha karşı 5-7 arasında oluyordu ve ben yakalayamayıp sırılsıklam bulunca oğlumu acayip sinirleniyordum kendime çocuğu hasta edeceğim diye. Oğlum 13 kilo ve 4+ yetiyordu. Doğduğundan beri de Prima kullanıyoruz ve memnunum. Önce 5 uyu oyna aldım, olduğu gibi duruyor. Hilal Hanım'ın cevabıyla 6 numara aldım (kilo sınırları içinde olmasak da) ve 1 aydır çok mutluyuz. Kupkuru kalkıyoruz. Hala Hilal Hanım'a ve Füsün Hanım'a teşekkür ediyorum:))
 http://www.nurturia.com.tr/questions/9dbb0996-5f8e-4645-bf3f-9d31016a8861/1/gece-ve-cisCevaplamak için Üye ol