ROP Muayenesi

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


bade02

benim ikizlerim de 29 haftalik dogdular. hic korkulacak birseyi yok, merak etmeyin. ikisinin de yanindaydim muayene olurken, doktor anneler dayanamiyor diye cikartmak istedi ama ben cikmadim. onlarin canini acitan bir durum yok, sadece rahatsiz oluyorlar o kadar ama hemen bitiyor.


istanbulda yasiyorsaniz Maslak Acibademde Baki Bey var, onerebilirim, muhtesem bir doktor.

onun disinda prematurelikle ilgili akliniza takilan sorular olur veya dertlesmek isterseniz ne zaman isterseniz yazabilirsiniz. 


mert_mert

çorap ailesi konuyla alakalı değil ama 4 çoçuk sanırım hayretle baktım valla ben imreniyorum böle kalabalık ailelere bazı bazı yorumlar yazıyorum dikkatimi çekince..Allah mutluluğunuzu daim etsin şenlikli bir sofra ortam atraksiyonu bol günler olsa gerek..


ozalp07

30 haftalık doğdu oğlumda 960 gr ve 5 kere rop muayenesi oldu. sorunumuz yok. arkadaşlar anlatmış zaten nasıl olduğunu.  aç olmaları gerekiyor ve 10 dak arayla damladan sonra kanca gibi birşeyle gözü açıp ultrsaonla damarlara bakıyorlar. erken doğumdan dolayı göz damarları tam oluşmamış oluyor buda görme sorununa yol açabiliyor.  işlem yapılırken ağlıyorlar tabi bitince susuyorlar ama aşı olurken gibi. aşamaları var. ilk hafta grade 1 dik. sonra grade 3 e kadar çıktık. ama sonra grade 1 e tekrara düştük ve en son muayenede rop yok dendi. eğer görme sorunu olursada lazer ameliyatla hemen hallediliyormuş. yaptırmakta fayda var tabii. sağlıkla büyütün bebişlerinizi.
Cevaplamak için Üye ol