Emzik biraktirma

tubisim2866 soruyor: 5

Melegim bir yasinda emzik biraktirmaya calisiyorum bugun iki kez emziksiz uyudu aralarda uyanip aradi aglayarak yine uyuttum oksayarak gece mecbur vericem uyanmamasi icin sizler neler yaptiniz nasil birakablir hergun vermeyip ogle uykulari dahil sadece gece versem birakirmi zamanla ?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


kurablyemm

Ben sadece gece uyurken veriyorum gündüz vermiyorum o da vermezse aglamiyor açıkçası tamamen biraktirsammi bilemedim


tubisim2866

Gunduz aglamiyorsa gecede aglamaz benimkinin gece beslenmesi yok ondan biraz daha rahatim


berlindenbirseda

Sadece uykuya gecisle sinirlandirmayi basarirsaniz biraktirmasi da kolay olur. Benim oglum aynen bu sekilde 2,5 yasina kadar kullandi, sadece uykuyka iliskilendirdigi icin mesela emzirmeyi biraktigimda emzige olan ilgisi hic artmadi ve sonunda hic sorunsuz birakti.


Hamster

2 yaşına geldiğinde el ayak ağız hastalığı olmuştu emzikten dolayı oldu bak yaralar çıktı ağzında büyük kızlar emzik emmez dedik.Babasıyla süt hazirladilar Kedilere içirmek için ve emzigi Kedilere verdiler.Bir kaç gün zorlandı tabi hatta kedi gördükçe geri istedi.Ama alıştı bir kaç gün içinde.Şimdi kardeşine büyüdün artık emzigi Kedilere vermelisin diyor.Birden bırakmak en iyisi bence.Gündüz bırak sonra gece bırakmak için uğraş birden bırakın gitsin.En fazla birkaç gün sıkıntınız olur.


tubisim2866

Simdilik vazgectim hastalandi melegim ilerde yine denicem insaallah tesekkurler herkeseCevaplamak için Üye ol