Yurutec ve mama sandalyesi kullanimi

aylinergani soruyor: 7

Benim kizim 9 aylik sagliksiz oldugunu ve yurumeyi zorlastirdigini dusundugumuz icin yurutec kullanmaya baslamadik kac aylikken yurutece bindirmeye basladiniz ayrica hala oturamadigi icin mama sandalyesinede oturtamiyoruz ne zaman oturmaya basladi sizinkiler :)))

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


angelique

mama sandalyesine 6 ayliktan itibaren oturabilirdi aslinda, chicco polly tarzi hafif yatanlar var, onlara oturur cok rahat. yurutec icin zaten gec kalmissiniz, bir sure sonra emeklemeye baslayacak ve yuruteci istemeyecek. biz de hic kullanmadik ama gecenlerde 7,5 aylikken bi arkadasin yurutecine bindirdim bayildi:) ama onun kizi 10 aylikti ve artik yurutecte durmuyordu cunku emekliyordu.


crocus

yürüteci sanırım 6-7 aylıkken bir kaç kez kullandık,kızım pek hoşlanmadığı için kullanmadık bir daha.Mama sandalyesine 6 aylıktan itibaren oturtturduk.kendi fikrim;madem bu ayına kadar kullanmamış yürüteci,hiç girme derim :)  


sudecigdem

selam, ben yürüteçi hiç tercih etmedim, sağlıklı olduğunu düşünmüyorum, o yüzden kızıma hiç almadm, emekleyerek, sıralayarak özgürce dolaşarak yürümeyi öğrendi ve herhangi bir ev kazamız da olmadı, şimdi koşuyor üstelik :) bence destekli oturtabilirsiniz mama sandalyesinde, yanlarını yastıklarla besleyin ki alışsın oturmaya, yavaş yavaş dengesini kurar, kendi kendine oturmaya başlar, ben yerde ve park yatağında oturturken hep destekler koydum, sonunda kendisi desteksiz oturmuştu, zamanı önemli değil, her çocuk farklı zamanlarda yaşarlar bu süreçleri çünkü, sevgiler.


ozdenin_oykusu

5-5,5 aylıkken hafif yatar pozisyonda,6 aylıkken normal pozisyonda mama sandalyesinde oturttum.yürütece hiç bindirmedim.bindirmeyi d e düşnmüyorum.geçen hafta yürüme arabası aldık.yorucu oluyor am aonu kulanıyoruz


aylinergani

Tum cevap veren arkadaslara icten tesekkurler bu kadar kisa zamanda bu kadar cevap gelecegini ummuyordum yuruteci hic kullanmamaya karar verdim zaten cok sagliklida degil benim teyzemin kizi kullandi yurumekte zorlandi bayaaa yurutecten dolayi diye dusunmustuk mama sandalyesini kullanmaya baslayabiliriz desteklerle oturabilir aslinda bebek aravasinda yediriyoruz zaten (annanesinin yontemi:)))


ozgu_naz

yürüteç hiç düşünmüyorum.sağlıklı bulmuyorum ama mama sandalyesine biz de özden gibi 5.5. aylıkken oturttuk. 3 kademeli koltuğu vardı yatar pozisyonu ayarladık. şimdi tam dik oturuyor. mama sandalyesi önemli bence çünkü bizimle sofraya oturuyor.bütün yemekleri aynı anda yiyiyoruz


DogalAnne

Merhaba,
yürüteç biz hiç kullanmadık, hem gerek duymadım, hemde kendi kendine hareket etmesini daha çok istedim sanırım.. Mama sandalyesinin de kademeleri var ayarlanabiliyordu bizimki .)
Oturabilir bundan sonra diye düşünüyorum, biraz destekle oturtabilirsiniz..Cevaplamak için Üye ol