Ataşehir'de özel okul arayışı

yurtsever1 soruyor: 8

Merhabalar,
Ortaokula başlayacak oğlum için Ataşehir'de özel okul arayışım var. Okuldan beklentim çocuğumu sadece sınavlara değil hayata da hazırlaması. Bu sebepten bana önerebileceğiniz okullar olursa memnun olurum. Teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


yesimctn

Biz de arıyoruz.Deniz atı hakkında olumlu duyumlarım var tanıtım günlerine yazıldık.Bu senenin başında Ataşehir bahçeşehir kolejini deneyimledik ve hiç memnun kalmadık.


yesimctn

Bizim ilkokuldu siz ortaokul arıyormuşsunuz


yurtsever1

Merhaba; 
Ataşehir Bahçeşehir koleji aslında aklımdaki okullardan biriydi. Neden memnun olmadığınızı özel değilse paylaşabilirmisiniz.


yesimctn

Ben anaokulu velisiydim açıkcası küçük yaş grubuyla ilgili aıkıntılardı.Yanlış yönlerdirmek istemem.denizegeden

New School kadar vahimini ne görmüstüm ne duymuştum.

çok detaya girmek istemiyorum. inanın 6 ayda yaşadıklarımı ve tabiki çocuğumun yasadiklarini anlatsam gazete haberi olur. 

kesinlikle kayıt ettirmeyin. kesinlikle.

yurtsever1

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Peki Anabilim hakkında düşünceleriniz nelerdir? 


nilayy

Anabilim, gezdiğim okullar arasında açık ara farkla en beğendiğim okuldur.Açıkcası 2 çocuk düşünüyor olmasam, hiç düşünmez Anabilim'i seçerdim.Özellikle duyduğum ve araştırdığım kadarıyla, hem akademik hem de dil açısından çok başarılı olduğunu düşünüyorum.Araştırma dediğim, içeriden veli görüşleri ve öğretmen görüşleridir.Onun dışında okulun fiziki ortamının da gayet yeterli olduğunu düşünüyorum.Ama eğer karar alma aşamasında soruyorsanız bu soruyu, içeriden bir velinin yönlendirmesinin daha iyi olacağını düşünüyorum.sevgiler,


hepsidolu

Merhaba, geçen yıl okul arayışımız sürerken Anabilim ile görüşmüştük ve o sırada 1.sınıfta olan kızımla görüşme de yapmışlardı. Bu okulu elemiştim ve sanırım bir daha okul arayışına girsem tekrar görüşmeye gideceğim bir okul olmaz. Herkesin beklentisi farklı tabi, ben 2 ana sebeple elemiştim. Öncelikle fazla akademik odaklı bulmuş ve çocukların duygularının 2.planda tutulduğu izlenimine varmıştım. Bize okul anlatılırken 1.sınıfta çarpma işlemine geçildiğinden övünerek bahşedilmişti, telefonda randevu alırken kızımla rehberlik görüşmesi  yapılacağı söylendi ama sonra görüşme sonucu açıklanırken Türkçe ve Matemeatik değerlendirmesinde aldığı notlardan bahsedildi. 1.sınıf öğrencisi için sınava benzer bir notlama yapılarak değerlendirilmesi ve okulda bilginler (veya üstünler) adı ile ayrı sınıflar olması bana itici geldi. 

İkinci konu ise ücret ile ilgili garip yaklaşımları idi. Okul anlatıldıktan sonra ücretini sorduğumda size özel ücretimiz xx Tl dendi (24-26 bin civarı bir rakamdı tam hatırlamıyorum) sonra okulu gezerken birkaç kez bana aman bu fiyat aramızda kalsın lütfen size özel bir fiyat verdik benzeri hatırlatmada bulunuldu. Ki kızım öyle üstün bir performans göstermemişti, biz bir pazarlık yapmamıştık vs bizim özel fiyat almamızı gerektiren bir durum oluşmamıştı yani. Okulu gezerken kafamda elediğim için de başkasına ne fiyat veriyorsunuz, liste fiyatınız nedir, bize neden özel fiyat gibi soruları sormadan ayrıldım. Fiyat konusunda profesyonel olmayan kime ne tutturulursa gibi bir imaj çizdiler benim için. 

Ayrıca müdürün oda kapısında da özel şifreli bir sistem vardı. İçeriden onay verilmeden açılmıyordu. Görüşmede ilginç gelmişti daha önce hiçbir okulda karşıma çıkmadı neden böyle bir ihtiyaç duyulduğuna anlam verememiştim. 


Cevaplamak için Üye ol