El, ayak, ağız hastalığı

kle soruyor: 10

Arkadaşlar merhaba,Oğlumda3 gün düşmeyen ateşten sonra doktoruna götürdük.El ayak ağız hastalığı teşhisi koydu.Ağzında aft gördüğü için,Zovirax şurup verdi ancak oğlum ağzında acıma  olmadığını söylüyor.Vücudundada döküntü yok.Bu gün tam 6 gün oldu ve hala ateşten kurtulamadık.Günlerdir calpol ve pedifen içiyor.Buna birde zovirax eklendi.Canım çok sıkılıyor.Moralim çok düşük.Bu hastalığı geçirenler ,çocuklarınızın kaç gün ateşlendiğini yazarmısınz?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


february

biz yeni atlattık..4gün ateş beraberinde döküntü..toplamda 15gün sürdü iyleşmeleri...2 oğlumda da oldu..


defnecik35

Bizde 4 ay kadar önce olduk 2 gün ateşlendik :(


aycasurul

Geçtiğimiz yıl bizim doktor da el ayak ağız hastalığından şüphelenmişti. Benim oğlumda da döküntü olmadı. Belki de o hastalık değildi hala bilemiyorum. Ağzı aft doluydu. 4-5 gün ateş oldu. Sonra dişeti iltihabına dönüştü.

O dönem araştırdığım ve bizzat tecrübe ettiğim kadarıyla aft yaraları 10-15 gün önceden geçmiyor. Sabırlı olmak ve geçmesini beklemek gerekiyor.

Yanlış hatırlamıyorsam piraldyne ve zovirax kullanmıştık. Karadut şurubunun aftlara iyi geldiğini okumuştum. Kullandık. Aftı hiç bir şey geçirmiyor ama belki acısını hafifletiyor olabilir. Çok iyi geldi diyemem açıkçası ama denenebilir.

Neredeyse hiçbir şey yemeden 15 gün geçirdik. Çok çok çok zordu. Tekrar çok geçmiş olsun.


kle

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler.Benim oğlumun damağında bir beyazlık var ama acımıyor diyor.Buna rağmen doktor zovirax ı verdi.Bugün 7.gün ve az önce ateşi 38,5 oldu.Pedifen verdim.Bekliyorum.Havalarda çok sıcak,moralim sıfır.Birde öksürüğü çok arttı.Sizlerin çocuğunda da öksürük olmuşmuydu?


ayberke

Merhabalar el ayak ağiız hastalığında atş gider gitmz döküntü çıkar.Ateş varken döküntü olmuyor.Bizde göçen sene yaşadık ama öncsinde 2 sene gene el ayak ağız diye başka hastalıklarıda el ayak ağız hastalığı dedikleride oldu.Geçen sene ateşimiz 40 geçti şurupla ateş ancak39 a düşünüyordu.3 gün boyunca direndim dayanamadım akşam dr götürdüm bogazlara baktılar idrar yola baktılar kulaklara baktılar bişey yok sonra eve gldik ertesi gün ateş düştü ardın gövdesi ve bazı yerleri isilik gibiz kızardı kndiliğinden geçti

 selencem

Öksürük olmaz el-ağızda, çok da uzamış, bence yeniden doktora gidin.


kle

Bu gün 9 gün oldu.Şu anda ateşi 38 derece.Uyudu kaldı.Araya hafta sonu girdiği için tahlil yaptıramadık.Doktorunu aradık.Yarın kan tahlillerini yaptıracağız.


minamert

Benim oğlumda aynı durumda 3 gün ateş ardından aft ağzının içi dışı bügun uykuda kasınırken kanadı bütün ağzı içim parçalandı ne yaprağımı şaşırmış durumdayım..aycasurul

Doktora goturdunuz mu? Agiz icine surulen ilaclardan veriyorlar, cinko ilaci veriyorlar. Aktardan karadut surubu alin belki rahatlatir. Sabirli olun 10 gun sonra hafifleyip gececektir. Cok kilo kaybediyorlar malesef. Bizim icin de cok zor bir surec olmustu. Hatta disetlerinde iltihap da olmuştu benim oğlumun:(


aycasurul

Kle, acaba cocugunuz nasil oldu merak ettim


Cevaplamak için Üye ol